Zahra Şal Modeli Yapılışı

Çok güzel bir şal modeli daha. Tığ işi şal modeli. Orta kısmı için bilindik bir örgü modeli kullanıyoruz. Ama kenarları için farklı örnekler kullanıp çok şık hale getiriyoruz. Ortada kullanılan örnekten bebek battaniyesi, kırlent modelleri, şallar ve daha birçok örgü modeli yapabilirsiniz.

Sizlere çeyizleriniz için de yapacağınız çok güzel şal modelleri paylaştık. Tığ ile yapılan örgü modelleri var. Şiş ile yapılan örgü modelleri var. Motifli örgü modelleri var.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Zahra Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Şalın orta kısmına 203 zincir ile başlıyoruz. Daha sonra grafik 2 yi takip ederek yapıyoruz. Noktalar zinciri temsil ediyor. Uzun çizgi ve onun üstünde çizgi olanlar ise trabzanı temsil ediyor.

Şimdi şalın orta kısmını bu şekilde örerek bitiriyoruz. Daha sonra aşağıda gördüğünüz gibi şalın kenar oyalarını yapıyoruz. Önce hangi tarafa hangi oyayı yapacağınızı anlatan grafiği açıklamak istiyorum. Dik olan kısma 3 yatay olan kısma 2. yapıyoruz. Kenar oyalarını birazdan vereceğiz.

Önce dik olan kısmı yani grafik 3. yapıyoruz aşağıda gördüğünüz gibidir.

Şimdi diğer kenarın oyasını yapıyoruz. Trabzan ve sık iğne ile birkaç tur örüyoruz. Ve son turda fıstıklar yapıyoruz.

Ve şal bitti. Çok güzel görünüyor.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın