Yuvarlak Tabure Kılıfı Nasıl Yapılır?

Yuvarlak Örgü Tabure Kılıfı Yapılışı

Yün iplerden öreceğiniz gibi dantel ipinden de örebilirsiniz. Çok şık bir model. Taburenizin büyüklük ve küçüklüğüne göre tur sayılarını artırabilir veya azaltabilirsiniz. Çok güzel olar bir diğer tabure kılıfını sizlerle paylaşmıştık. Sarı renkli iple şahane olmuştu. Sevdiğiniz renk iplerle örebilirsiniz. Trabzanlara önden batarak yapıyorsunuz.

1.tur : 6 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekip halkanın içine 15 trabzan yapalım.

3.tur : 6 zincir çekerek başlayalım. Bu turda aralarda 2 zincir çekerek her bir trabzan üzerine batarak trabzanlar örerek devam edelim.

4.tur : 6 zincir çekerek başlayalım. Aynı yuvaya 1 trabzan yapalım. Bu turda aralarda 2 zincir çekerek aynı yuva içine 2 trabzan yaparak devam ediyoruz. Diğer yuvaya atlarken arada zincir çekmiyoruz.

5.tur : Bu turda bir önceki tura benzer bir işlem yapıyoruz. Aynı yuva içine 2 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip aynı yere 2 trabzan daha yapıyoruz. Diğer yuvaya zincir çekmeden geçip örmeye devam ediyoruz.

6.tur : Bu turda yuvalar içine sırası ile 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 1 trabzan, 5 tığa iki ilmek dolayarak trabzan, 1 trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapıyoruz.

7.tur : Şimdi ise yaprakları yaptıktan sonra iki yaprağı zincir ile birbirine bağlıyoruz.

8-12.tur : Bu turda her bir zincir üzerine arka ilmeklere batarak sık iğne yaparak örüyoruz.

13.tur : Yeterli büyüklüğe ulaştı ise arka kısımdan bir şeritle bağlıyoruz.

Çok zarif görünüyor.

galeri :

 

Bir cevap yazın