Yusufçuk Bebek Battaniyesi Yapılışı

Yusufçuk Bebek Battaniyesi Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler.

Bebek battaniyesi modeli olduğu gibi yusufçuk modeli ile örgü bere, örgü çanta, örgü kırlent de yapabilirsiniz.

1.tur : 109 zincir çekelim. Ve her bir zincir üzerine trabzan yapalım. Dönelim.  (108)

2.tur : Bu turda ilk olarak 7 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 trabzan atlayıp 12 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 trabzan atlayıp tekrar 12 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar.

3.tur : Bu turda 5 trabzan yapalım. Daha sonra 3 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız 1 zincir üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekelim. 3. trabzan üzerinden 6 trabzan yapalım.3 zincir çekip 3 trabzan atlayıp 1 zincir üzerine sık iğne ile batıp 3 zincir çekip 3. trabzan üzerinden başlayarak sıra sonuna kadar aynı işlemi devam ettirelim.

4.tur : 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekip yine az önce sık iğne ile battığımız yere yine sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip 2. trabzan üzerinden başlayarak 4 trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekip sık iğne üzerine batalım. Sıra sonuna kadar aynı şekilde örmeye devam edelim.

5.tur : Bu turda trabzan örerek devam ediyoruz. Zincirlerin içine 4 trabzan yapıyoruz.

6.tur : Her ilmek üzerine bir trabzan yaparak turu tamamlıyoruz. (108)

Battaniyenin yapımına renk değiştirerek ve turları tekrar ederek devam ediyoruz.

Yusufçuk Modeli Örgü Örnekleri

                               

                               

Aynı modelle kırlent modeli, örgü çanta da yapabilirsiniz. Bu modelle yapılmış örgü çanta modelini göreceksiniz.

Ve yine aynı modelle örülmüş şal modeli ve bere modelini göreceksiniz.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın