Yeni Model Burgulu Farklı Kapüşonlu Çocuk Yelek Modeli Yapılışı

Yeni Model Farklı Kapüşonlu Çocuk Yelek Modeli Yapılışı

Örgü yelek modelleri bebekler için de çocuklar için de kullanışlı oluyor. Burada bahsedeceğimiz yelek modeli yapılışı yeni model bir yelek . kapüşonlu örgü yelek modeli içinde Y burgu örgü modeli de var. V burgu modeli ya da Y burgu modeli yapılışı videolu anlatımlı olarak konuda bulunmaktadır. Diğer bölümler düz örgü  tekniği ile örülmüş.

Bu örgü yeleği yapan kişi Sema Elif İpek Hanım kendisine anlatımından ötürü çok teşekkür ederiz. 5 yaş orgu yelek yapılışı sayılarını ve 2 yaş orgu yelek yapılışı sayılarını vermiş. Yelek kol kesimi yapılışı ikisinde de aynı. Resimdeki renk bu örgü yelek modeline  çok yakışmış. Erkek çocuklar için örgü yelek modeli olarak da kullanılabilir. v burgu modeli erkek örgü süveter modelleri ve erkek örgü hırka modellerinde çok kullanılan bir örgü modeli.

v saç örgüsü kapüşonlu çocuk yelek modeli anlatımı : İp istediğiniz marka ve ip çeşiti ile yapabilirsiniz ancak bebe yünü ya da koton ipler ile güzel olacaktır. Arkayi 100 ilmek başlıyoruz. Ortadaki Y modeli diye geçiyor ve konumuzda Türkçe videolu y burgu modeli anlatımı bulunmaktadır. Kolay örgü modelidir. Kapüşonlu yelek modelinin önüde 50 ilmek başlanıyor. sonra iki önü örüp arkayla aynı sıraya gelince tek şişte önleride birlestirip şapkayı örüyoruz

5 yaş için arka : 110 – 115 ilmek – ön: 55-60   çocuğa göre iri ya da minyon tipli farklı ölçüleri uygulayın.

2,5 yaş için arka  : 100 ilmek – ön : 50

Kapüşon kısmının yapılışı : hepsini aynı hizaya gelince tek bir şişe bütün parçaları takıp şapka bölümünü örüyoruz. sapkayi da çocuğa  göre ölçüp öyle yapabilirsiniz. uzunca örüp, tüm ilmekleri kesip, ikiye katlayıp ortadan dikin.

Kapüşonlu örgü yelek kol evi yapılışı : Yelek yaparken en çok merak edilen yeleğin kol kesimi nasıl yapılır? modele bakarız her modelde farklıdır bu ve örgünün tüm duruşunu etkiler örgü yelek kol kesimi yapılışı. Bu nedenle onu netleştirip o şekilde örgüye başlamalısınız ya da tecrübelerinizle hareket edecekiniz. Gelelim bu örgü kapüşonlu çocuk yeleği kol kesimi yapılışına ;  yelek kol evi eksiltmesi örgünün her ön tarafina geldikçe 1 eksiltiyoruz. Her örgü ön yüzünde baştan  5 ilmek örün 6.yi kesin. Örgü her öne geldikçe kesin. Her sırada kesim yapılacak ön tarafta. Arka taraf kesmeden örülüyor dümdüz örülüyor.

videolu ikili burgu örgü modeli yapılışı bu modelin çok ismi var aslında bunlardan benim bildiklerim ; sağlı sollu burgu , v burgu, v saç örgüsü, farklı saç örgüsü , bu böyle devam eder.. Videodaki anlatımı yapan hanım v saç örgüsü modeli demiş izleyelim.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Bir cevap yazın