Yazlık Bluz Örgü Modeli Yapımı

Yazlık bluz örgü modeli yapımı anlatımını sizlere sunacağız. Sizler dilediğiniz örgü modelini yapabilirsiniz bu örgü örneği ile ve dilerseniz bebek battaniyesi modeli, bebek elbise modelleri bebek yelek modelleri de yapabilirsiniz. Modelin yapılışını ayrıntılı bir şekilde sizlere anlatacağız istediğiniz örgü modelini yapabilirsiniz. Sitemizde ilginizi çekeceğini düşündüğümüz oldukça fazla örgü modeli yapılışı anlatımı bulunmaktadır. Kolay gelsin örgü severler.

Model anlatımında yazlık ince ip ve 2 numara tığ kullanılmıştır. 3 ün katları zincir çekip örgüye başlanır. Zinciri örülecek örgüye göre ayarlanır. İlk sıradan model başlanır.
İlave zinciri 3 tane çekip 4 zincire 3lü trabzan yapılır. Bununla birlikte 3 tane trabzan yapılır. Alt zincirden 3zincire 1 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. Trabzan arasına 3 tane 3lü trabzan yapalım. Alt zincirden 3 zincire 1 tane trabzan yapalım. Yan yana 3 tane trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar devam edelim ve sıra bitimini 3 tane trabzanla tamamlayalım. 3 zincir çekelim. Geriye dönüp 3 tane trabzan yapalım. 2 zincir çekelim.4 trabzan sık iğne yapalım. 2 zincir çekelim.3 tane trabzan yapalım. 2 zincirle 4 trabzana sık iğne ve 2zincirle 3 tane trabzan yapalım bu şekilde sırayı tamamlayalım. Örnek 2 sıradan oluşuyor. Sıra tekrarı ile devam edilmekte
https://youtu.be/vGWRe29cFxA

Bir cevap yazın