Yarım Daire Hırka Modeli Yapılışı Şemalı

Bayan hırka modeli paylaştığımız konumuzda anlatacağımız örgü hırka yapılışı için şablon ve ölçüler vereceğiz sizlere maalesef ayrıntılı açıklaması yok bu modelin.  Konuda çok fazla görsel var onlarda sizlere yardımcı olacaktır. Örgüyü bilenlere yönelik olan bu konumuz dışında yeni başlayanlara göre anlatımlı kolay yelek modelleri , kolay hırka modelleri anlatımları sitemizde bayan örgü modelleri ve bebek örgü modelleri bölümünde bulunmaktadır.

 

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Yarım Daire Örgü Hırka Yapımı

Hırka modelleri bayanlar için ve genç kız hırka modelleri olarak sitemizde bulunmaktadır. Örgü hırka modelleri ve yapılışları şablonları ile aşağıda sizlere sunulmuştur. Örgü hırka modelindeki burgu modeli , saç örgü, haraşo ve lastik modeli yapılışları sitemizde bulabilirsiniz. Bunları yapmak istemezseniz daha düz bir şeyler olsun derseniz farklı sizin bildiğiniz örgü modellerini örgü  hırka yapılışında kullanabilirsiniz. İstediğiniz ip çeşiti ile örebilirsiniz kalın hırka yapılışı için araya lif ipi de koyunca beraber örerseniz, lif ipi ile hırka mı olur demeyin 🙂 İstediğiniz bir ip ile beraber kullandığınızda yumuşacık yapısıyla ayrı bir güzellik katacak hırkanıza ayrıca kalın olduğu için de daha çok ısıtacak örgü hırka nızı dışarıda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Modelde beden için S / M-L / XL – XXL / XXXL için ölçüler sırasıyla , 88 / 96 – 104 / 114 – 126 / 138 cm olacak şekilde verilmiştir. Örgü hırka yapılışında kullanılan iplik % 100 yün içerikli ipliktir. Şiş olarak 7 mm şiş kullanılmış.

Saç örgü modeli 10 ilmek ile 5 \  5 değişim olarak yapılıyor. Örgü hırka şeması aşağıdaki gibidir.

 

Örgü hırka şeması aşağıdaki gibidir. İki yarım daire örüyoruz ve orta kısımlarından birleştiriyoruz.

Örgü aşağıdaki gibi olacaktır.

Önce 1 numaralı kısmı örüyoruz. Daha sonra yanından ilmek alarak 2 numaralı kısmı. Sonra 3 ve 4. örüyoruz. Son haraşolu şeritten hırkanın arkasını dikiyoruz.

Teknik olarak modeli yapılışı bu şekilde . Şimdi hırka bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Kaynak : http://modnoevyazanie.ru.com/vyazanie-spicami-dlya-zhenshchin/kardigan-svobodnogo-kroya-baggy-sweater/

http://www.stranamam.ru/post/10657444/

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın