Yarım Daire Çanta Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Yarım Daire Çanta Nasıl Yapılır?

Model ön ve arka olacak şekilde 2 parçadan oluşuyor. Modelin sizlere şemasını vereceğiz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Çanta için satılan özel aparatları büyük hobi marketlerde, nette satışını bulabilirsiniz. Şimdi sizlere şemayı vermek istiyorum.

 

Şemada artılar sık iğneyi , halkalar zinciri , uzun çizgiler ise trabzanı ( dolgu ) temsil ediyor. Uzun çizgiler üzerinde bulunan paralel çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamanız gerektiği anlamına geliyor.

Modele 8 zincir çekere başlıyorsunuz ve her iki tarafını örerek şemayı uyguluyorsunuz. Ve bittiğinde çok şık bir çantanız oluyor. İsterseniz alt kısımlarına püskül takabilirsiniz. Örgü çiçek modelleri ile süslüyorsunuz. Boncuklar ile renklendiriyorsunuz.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın