Yanardağ Kek Pasta Tarifi

Yanardağ keki ya da pastası nasıl isimlendirirseniz isimlendirin harika görünümlü bir pasta. İkramlık ya da evde çocuk sevindirmelik. İçi dolgulu üstü soslu harika bir kek pastası tarifi

Yanardağ pastası hazır kek – pasta tabanından da yapılabilir. Kendiniz pandispanya kek de yapabilirsiniz. İster kakaolu ister de sade pandispanya keki yapabilirsiniz.

Pasta tabanı olarak yaptığınız bir tarifiniz var ise uygulayabilirsiniz. Ya da standart kek tarifinizin içine sıvı olarak sadece 3 yumurta, 1 bardak şeker, 1 çay bardağı sıvı yağ , 1 çay bardağı yoğurt, kabartma tozu , vanilya ve 1,5 bardak un ile pandispanyanızı kolayca yapabilirsiniz.

Unutmayın pandispanya kek tabanı yapmanın püf noktası yumurta ile şekeri krema gibi olana kadar 4-5 dakika çırpmalısınız. Köpürecek ve güzel bir renk olacak kabaracak.

Sonra diğer malzemelerinizi ekleyip pişirin. Yanardağ kek tarifi ne devam edelim.

Pasta tabanı hazır ya da kendiniz yaptığınız kek olsun ikiye keselim. Alt kısmını sütle ıslatalım, Bir kasede 1 paket kremşantiyi çırpalım. İçine 5 tane halley koyalım. Biraz ceviz kıralım. Biraz da damla çikolata .

Kubbe şekli vererek bu karışımı kekin üstüne yayalım.. Üst keki de dilimleyip süt ile ıslatalım.

Çikolata sos ya da orman meyveli sos ile üzerinden kestiğiniz dilimlerin arasındaki boşluklardan akıtarak en üstten akıtın. Yanardağ görüntüsü verin.

Eğer çikolata sos ya da meyveli sos bulamaz iseniz. Evde olan meyvelerden meyve suyu çıkarıp 1 bardak meyve suyu ile 3 kaşık şeker ve 1 kaşık nişastayı pişirebilirsiniz. Ve sos yapmış olursunuz.

Ya da hazır meyve suyu alıp küçük kutulardan , 1 tatlı kaşığı nişasta ile direk pişirip biraz soğuyunca akıtabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bir cevap yazın