Yakadan başlama Kazak Modeli Yapılışı

Yakadan başlama Kazak Modeli Yapılışı

Sizlere daha önce yaprak desenli bebek battaniyesi yapılışı anlatmıştık. Yapılış detaylarını önceki yazılarımızdan olan yaprak desenli battaniye yapımını inceleyebilirler. Şimdi aynı desenle çok şık bluz yapıyoruz. Yakadan başlamalı bluz. Kendiniz için çocuklarınız için örebilirsiniz. Kullandığımız ipin özellikleri pamuk ve keten karışımı bir iplik. 2.5 mm misinalı şiş kullandık. Modelin nasıl yapıldığını daha önce anlattığım için şimdi bahsetmeyeceğim. Yakadan başlama kazak modelini sizlerle videolu olarak paylaşacağız. Beğeneceğinizi düşünüyoruz. Aynı teknikle çocuklarınız içinde yakadan başlama yelek modeli yapabilirsiniz.

Yaprak Desenli Yakadan Başlama Bluz Nasıl Yapılır?

Önce sizlere nasıl bir bluz hazırladığımızın tanıtımını yapalım. Gerçekten güzel değil mi. Teknik olarak aynı yapıp deseni değiştirebilirsiniz.

 

 

Yavaş yavaş başlayabiliriz. İlmek sayısını ve kol – yaka ayrımlarını bedeninize göre yapabilirsiniz. 142 ilemek atarak başladık. 23 yaprak sütun var. Ve 82 cm. 19 cm örüyoruz.  Artırmalara devam ediyoruz ve ilmek sayımız 416 ya ulaşıyor.  23 yaprak sütun var. 103 – 108 cm civarı. Daha sonra videodaki gibi ayrımları yapıyoruz. Arka için önce 3 yaprak , sağ kol için 4 yaprak , ön için 8 yaprak, sol kol için 4 yaprak, arka için 4 yaprak ayırıyoruz. Ve işaretleme yapıyoruz. Daha sonra videodan takip ederek örmeye devam ediyoruz.

Biz burada yakadan başlama örgü modelini teknik olarak anlatmaya çalıştık. İlmek sayılarını orantılı olarak ayırarak yapıyoruz. Örgülerinizde sizlere yol göstermesi için güzel bir video.

Yakadan Başlama Örgü Modeli Bluz Yapılışı Video

 

 

 

Bir cevap yazın