Wayuu Mochilla Bag Çanta Nasıl Yapılır

Wayuu Mochilla Bag Çanta Nasıl Yapılır

Son zamanların en güzel örgü çanta modellerinden bahsedeceğiz bugün. Daha önce de sizlerle paylaşımlarımız olmuştu. Sizlere şimdi hem şemalı hemde anlatımı içinde olan güzel bir çalışma hazırladık. Daha önce wayuu çanta nasıl yapılır bahsetmiştik. Ve birbirinden güzel wayuu çanta modelleri ile ilgili galeri hazırlamıştık. Sizlere örerken renk seçiminde fikir vermesi için. Ve örmek isteyenler için wayuu çanta şemaları hazırlamıştık. Sizde sevdiğiniz desenleri örebilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Wayuu Çanta Nasıl Yapılır?

Wayuu çanta yapımını aşamalı olarak sizlere resimlerle paylaşacağız. Wayuu çanta hangi iple örülür diye sorarsanız en güzel etamin ipleri ile oluyor. 100 gramlık seccade ipleri ile. İlk defa örecek olan arkadaşlar biraz daha kolay desenleri tercih edebilirler. Daha az renkli şemaları tercih edebilirler. Yada seçtikleri çok renkli desenin renklerini azaltabilirler. Böylece daha kolay öreceklerdir.  Amigurumi oyuncak modelleri örer gibi örüyoruz. Sık iğne ile. Sadece geçişleri diğer taraftaki ilmeğe batarak yapıyoruz. Aşağıdaki videoda olduğu gibi.

 

 

Çantaya taban kısmından başlıyoruz. Şimdi taban kısmının nasıl yapıldığını sizlere şemasını ve resimli olarak yapılışını verelim.

Çantanın tabınını yaptıktan sonra üst kısma uygulayacağımız şablonu ve üst kısma nasıl örmemiz gerektiğini görelim.

Örneği koyacağınız yerlere bu şekilde işaretleyici yerleştirirseniz işiniz daha kolay olacaktır.

Şimdi çantanın püskülleri yapma şemasını görelim.

 

Çanta askılarını aşağıdaki videolarda olduğu gibi yapabilirsiniz. Wayuu çanta askısı nasıl yapılır görelim.

Çantamız bitti çok güzel görünüyor.

 

Aynı teknikle örülmüş farklı model wayuu çantaları görelim.

Aynı teknikle örülmüş farklı model wayuu çantaları görelim.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.