Wayuu Çanta Nasıl Yapılır? videolu Wayuu Çanta Modelleri

Şimdilerde çok moda olan bu wayuu çanta modellerinden sizlere bir galeri hazırladık. Bu çantalara bayılacaksınız ve benim gibi hemen örmek isteyeceksiniz. Yapımı aslında hem kolay hem de zor. Dikkat isteyen bir model. Çantanın içi de dışıda aynı. İçinde ip değişiminde olan çirkin görüntü yok. Sık iğne ile örüyorsunuz. Ve örerken ipleri de yürüterek örmeye devam ediyorsunuz. Tek renk örerseniz işiniz daha kolay. Bu çantanın kulpları da farklı bir şekilde yapılıyor. Sizlere aşağıda bir örnek vereceğim videolu olarak.

Bu çantaların kökeni Kolombiyada Wayuu Kabilesinde bulunan kadınlar tarafandan yapılan bir çanta. Mochilla İspanyolca çanta demek. Sık iğne tekniği ile bir kaç haftada yapılıyor.

Sizlere birçok farklı tarzda örgü çanta modelleri paylaştık. Sitemizde örgü çanta modelleri ve yapılışlarına ulaşabilirsiniz. Ama nedense bu galeride bulunan çanta modelleri hepsinden güzel ve bir harika. Satış yapmak isteyen ve ne yapsam diye düşünen arkadaşlar. Bu çantalar tam sizlere göre. Fiyat olarakda biraz araştırdım ve fiyatları da pahalı. Çok değişik fiyatlarda Wayuu Mochillo Bag çanta modelleri bulabilirsiniz. Ben kararlıyım kendime bir tane öreceğim. Tabi ne zaman olur bilemiyorum. Şuan kendim için örgü puf yapımı örüyorum. Önce onu bitirmem lazım. Sizlere bir iki videoda Wayuu Bag Çanta yapımını videolu olarak göstereceğim. Kısa ama teknik olarak nasıl yapıldığını anlayabilirsiniz.

Videolu, Wayuu Mochillo Bag, Çanta Nasıl Yapılır?

Videoda Wayuu çanta yapımını ve Wayuu çanta yapımı renk değişimlerinin de nasıl yapıldığını göreceksiniz. Bu video ile beğendiğiniz çanta modellerini yapabilirsiniz.

 

 

Şimdi ise videolu olarak

Wayuu çantaların kulplarına bir örnek görelim. Bana kulplarını yapmak örmekten daha zor geldi açıkçası. Ben yine sık iğne ile örerek yapmayı düşünüyorum.

 

wayuu çanta modelleri :

 

 

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın