Videolu Kumaşlı Örgü Çocuk Elbisesi Nasıl Yapılır?

Etek kısmı kumaş örgü elbise yapılışı tığ işi elbise yapılışı gibi başlıyor ve bele kadar örülüyor sonrasında etek kısmını örmüyoruz kumaş dikiyoruz. Örgü tığ işi tütü bebek elbisesi yapılışı nı da paylaşmıştık. Özellikle bebekler için 1 yaş doğum günü elbisesi modeli olarak kullanılır tütü elbiseler.

Videolu Kumaşlı örgü 3-4 yaş Kız çocuk Elbisesi  Yapılışı

Pamuklu bambu ip ile yapabilirsiniz üst kısmını. 2 numara tığ ile yapılıyor. Kumaş olan etek kısmını istediğini,z kumaş ile yapabilirsiniz. Pamuklu kumaş ya da pazen kumaş denilen kumaşlar tercih ediliyor genelde. 3-4 yaş için 105 tane zincir çekiyoruz. Her zincire 1 adet ikili trabzan yapıyoruz. 16 adet yapıyoruz 1 arttırıyoruz sonra ,20 tane trabzan yapıyoruz arttırıyoruz, 30 adet yapıyoruz arttırıyoruz, 20 tane yapıyoruz arttırıyoruz, 16 tane yapıyoruz arttırıyoruz. yakadan başlama bebek elbisesi modelidir aynı zamanda. Çok güzel bir elbise modelidir.

Önler : 16 trabzan

omuzlar : 20 trabzan

arka : 30 trabzan

Bu şekilde kız çocuk elbisesi üst kısmını oluşturuyoruz ve altını da kumaş dikerek tamamlıyoruz. Üst kısmının yapılışı için videolu anlatımnı izleyelim . çok güzel bir anlatım.

Çocuk elbisesi yapılışı videolu anlatımlı :

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın