Videolu, Ajurlu Zikzak Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Yine birçok örgüde kullanacağınız çok şık bir model. Yapılışını sizlere ayrıntılı olarak vereceğiz. Takıldığınız bir yer olursa sormaktan çekinmeyin. Örgü kazak modellerinde kullanabilirsiniz.Battaniye modellerinde kullanabilirsiniz. Ajurlu yelek modelleri arıyorsanız bu örneği tercih edebilirsiniz. Birçok örgüde kullanabilirsiniz. Çok sevilen modellerimiz arasında haraşo örgü modeli de var. Yine birçok örgüde kullanabilirsiniz. Çimen örgü modeli de kolay ve sevilen bir örnek. Delikli örgü modelleri de şiş örgü modelleri arasında güzel ve şık duran modellerden.

Ajurlu örgü modelleri her türlü örgü modelinde kullanılabilir. Çeyizlik yelek modelleri, Bebek yelek modelleri, çocuk hırka modelleri , ajurlu bebek battaniye modelleri yapılışlarında kullanılabilir. Ajurlu örgü modelleri örgü bebek yelek yapılışında kullanılır. Bu göstereceğimiz ajurlu model erkek bebek örgü yelek modeli yapılışında kullanılabilir. Bazı ajurlu örgü modelleri kız bebek örgü modellerine yakışıyor. Ama bu ajurlu örgü tekniği her ikisine de olur. Bir de ajurlu örgü örneği yapılırken

Ajurlu Zikzak Örgü Modeli Yapılışı

Modeli şişe 6 ve katları ilmek atarak başlıyoruz. Ve model 8 turun tekrarından oluşuyor.

1.tur: 3 ilmek düz olarak örelim. 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 1 ilmek düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : 2 ilmek ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 2 ilmek birlikte ters olarak örelim. 2 ilmek ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

3.tur : 1 ilmek düz olarak örelim. 2 ilmek birlikte düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 3 ilmek düz oralar örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : 4 ilmek ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 2 ilmek birlikte ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

5.tur : 1 ilmek düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 1 ilmek örmeden kendimizden taraftan batarak diğer şişe alalım. Aynı şeklide 1 ilmeği daha örmeden alalım. Sağ işe alıp bu 2 ilmeği birlikte düz olarak öremlim.  ( ilmeklerin yönlerini değiştirerek ördük. ) 3 ilmek düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

6.tur : 2 ilmek ters olarak örelim. 2 ilmeği kendimizden taraftan batarak örmeden tek tek diğer şişe alım. ( ilmeklerin yönlerini değiştiriyoruz. ) Daha sonra bu iki ilmeği birlikte ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayıp 2 ilmek ters olarak örelim. Sıra sonuna katar bu işlemi devam ettirelim.

7.tur : 3 ilmek düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 1 ilmek örmeden kendimizden taraftan batarak diğer şişe alalım. Aynı şeklide 1 ilmeği daha örmeden alalım. Sağ işe alıp bu 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. 1 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

8.tur : 2 ilmeği tek tek kendimizden taraftan batarak diğer şişe alalım. Sonra bu ilmekleri birlikte ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 4 ilmek ters olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Model bu 8 turun tekrarından oluşuyor. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Bir cevap yazın