Tığ Örgü Bluz Yapımı Anlatımı

Tığ örgü bluz yapılışı anlatımını aşağıda bulacaksınız . Tığ örgü bluz herkes kullanamaz yazlık tığ örgü modelleri çok delikli oluyor ancak burada daha küçük delikli model olduğu için baharlık bluz modeli olarak da kullanabileceğiniz bir örgü örneği ile yapılıyor.

Malzemeler:

Kırmızı Kalp Unutulmaz (3 skeins)

J 6.00mm Tığ Kancası

İplik İğnesi

Boyut (ler):

Küçük Kadın (Orta, Büyük, Çok Büyük)

İncelik:

7 Sc = 2 inç

Zorluk:

dikişler:

CH: Zincir ipliği bir ilmek üzerinden çeker.

SS: Kayma dikişi – Kancayı dikişe yerleştirin. İplikleyin ve kancadaki hem dikiş hem de ilmekleri çekin.

DC: Çift kroşe – İplik bitti. Kancayı dikişe yerleştirin. İplik dikiş üzerinden çekin. İplik iki ilmek üzerinden çekin. İplik iki ilmek üzerinden çekin.

SC: Tek kroşe – Kancayı dikişe yerleştirin. İplik iki ilmek üzerinden çekin.

HDC: Yarım çift kroşe – İplik bitti. Kancayı dikişe yerleştirin. İplik dikiş üzerinden çekin. İplik üç dikiş boyunca çeker.

Özel dikişler:

V – Dikiş – Dc. Zincir 1. Aynı alanda Dc.

kapatın
% 0 hacim
Notlar:
  • Tornalama zinciri ilk dikişiniz olarak sayılmaz (aksi belirtilmediği sürece). Bu nedenle, düz çalışırken ilk dikişinizi çok dikişli olarak yaptığınızdan emin olun. Ve turda çalışırken, ilk dikişinizi birleştirme ile aynı dikiş içinde yaptığınızdan emin olun.

Talimatlar:

Zincir 90 (96, 102, 108). Yapılan ilk zincire SS ile katılın. Bunu yapmakta zorlanıyorsanız, bu FOOL PROOF TRICK’i kontrol edin .

1. Tur: Zincir 1. Her bir dikişin etrafını dolayın. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın. (90 (96, 102))

Yuvarlak 2: Zincir 1. * Sonraki 3 dikişte Sc. Zincir 2. * * ila * etrafındaki tekrarlayın. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın.

Yuvarlak 3: Zincir 1. * Sonraki 3 dikişte Sc. Zincir 1. Bir sonraki zincir 2 boşluğuna V dikişi yapın. Zincir 1. * * ila * etrafındaki tekrarlayın. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın.

4. Tur: Bir sonraki dikişe SS. Zincir 1. * Sc. zincir 1. Bir sonraki Sc’yi atla. V-dikişinde 5dc. Zincir 1. Bir sonraki zinciri atla ve Sc. * * İla * etrafında tekrarlayın. Yapılan friste bir SS ile birleşiniz.

5. Tur: Bir sonraki zincire ve bir sonraki Dc’ye SS. Zincir 1. Sonraki 5dc dikişlerde * Sc. Zincir 2. Bir sonraki Chain, Sc ve Chain’i atla. * * İla * etrafındakileri tekrarla. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın.

Yuvarlak 6: Bir sonraki dikişe SS. Zincir 1. Sonraki 3 dikişte Sc. Zincir 1. Bir sonraki zincir 2 boşluğuna V dikişi yapın. Zincir 1. Bir sonraki Sc. Atla * Etrafında * ila * tekrarlayın. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın.

7. – 16. Tur: 4. – 4. Turda sona eren 4. – 6. Turları tekrarlayın.

17 Tur: Bir sonraki zincire SS ve bir sonraki Dc. Zincir 1. [* Sonraki 5dc dikişlerde sc. Zincir 2. Bir sonraki Chain, Sc ve Chain’i atla. * * İle * 8 (9, 10, 11) kez tekrarla. Bir sonraki 5dc de Sc. Zincir 9. Bir sonraki 6 5dc kabuğunu atlayın.] X’s 2. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın.

Yuvarlak 18: Bir sonraki dikişe SS. Zincir 1. [3 Sonraki dikişlerde Sc. Zincir 1. Bir sonraki zincir 2 boşluğuna V dikişi yapın. Zincir 1. Bir sonraki Sc. ‘Yi atlayın * * ile * 8 (9, 10, 11) kez tekrarlayın. Sonraki 3 dikiş içinde Sc. zincir 1. (şimdi zincir boşlukları üzerinde çalışıyor) (Bir sonraki zinciri atla. Bir sonraki zincirde V-dikiş. zincir 1. bir sonraki zincirde sc.) x’in 2. Bir sonraki zinciri atla. Bir sonraki dikişe V dikiş. Zincir 1. Bir sonraki zinciri ve Sc’yi atla.] X’s 2. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın.

Tur 19 – İstenilen uzunluk: 4-6. Turları Tekrarlayın.

Bitirin.

 

Bir cevap yazın