Tığ İşi Şal Modeli Şablonlu

Bu şal modeline popcorn şal modeli de diyebiliriz. Popcornlardan oluşan çiçeklerden oluşan baharlık çiçekli şal modelinin sadece şablonları bulunmakta.  Ayrıntılı yapılışlarını paylaştığımız bir çok tığ işi şal modeli yapılışı konuları için bayan örgü modelleri konusuna bakabilirsiniz. Şablondan bakarak örgü modelini çıkarabilenler bu konuyu da takip edebilirler. Çiçek yapılışını anlattık ancak devamı için şablonu takip etmeniz gerekiyor.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Tığ İşi Şal Modeli Nasıl Yapılır?

1.tur : 4 zincir çekip halka oluşturalım. Daha sonra 8 zincir çekelim trabzan ile halkanın içine batalım. 2 zincir çekip tekrar trabzan ile batalım. 8 yuva olacak şekilde bu işlemi tekrar edelim.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım. Tığa ilmek dolayıp yanına batalım. Tığa tekrar ilmek alarak 5 li fıstık yapalım. 6 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım. Aynı işlemi tekrar edelim. Sıra sonuna kadar.

İlk çiçek motifimiz bitti. Ekleme kısımlarını son yuvaya geldiğimizde 17 zincir çekelim. 5. zincir üzerine sık iğne ile batarak halka oluşturalım. Ve diğer motife aşağıda şemada gördüğünüz gibi ekleme yaparak ikinci çiçeği yapalım. Bütün olarak ilerleyen bir şal . Aşağıda şemadan takip ederek kalan kısımları rahatlıkla örebilirsiniz.

Hem kolay hemde bütün olarak örülen tığ işi şal modelini hemen başlayın. Çeyiz hazırlığında olan arkadaşlarda rahatlıkla yapabilirler. Satış yapan arkadaşlar için güzel bir fikir. Şal istediğiniz boya geldiği zaman kenar oyası yapıp bitirebilirsiniz. Musmutlu günler dilerim.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın