Tığ işi Saç Örgü Modeli Yazlık Boyunluk Yapılışı

Sizlere harika bir yazlık boyunluk yapılışı sunacağız. Tığ işi saç örgü modeli yapılışı gibi o mantığı anladığınızda bu modeli çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Resimlerle ayrıntılı bir şekilde sizlere sunacağımız bu yazlık örgü boyunluk modelini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Merserize ya da koton ipler ile yapabilirsiniz.

Tığ işi Saç Örgü Modeli Yazlık Boyunluk Yapılışı

Renk konbini yapmak ya da tek renk çalışmak size kalmış. Ayrıca batik ipler ile de farklı güzel boyunluk modeli ortaya çıkabilir. Resimli anlatıma bakarak çok net bir şekilde anlayabilirsiniz. Yine de kısa kısa açıklamalar yazacağım. Şemada

5zincir çekilir üst sıraya çıkılır. Bir alt sıra sık iğneden oluşluyor. 4 kere ipi dolayın ve 4. ilemeğe batın ve 4 kerede çıkarak gevşek bir trabzan yapın boyu uzun olsun tüm yaptıklarınız bundan sonra aynı boyda olmalıdır. Ne çok gevşek ne de çok sıkı yapın. biraz rahat bir örgü olsun.

4. ilmeğe de aynısını yapın. 6. ilmeğe de aynısını yapın sonra en baştaki ilmeğe üzerine 4 tane alarak 4 kerede çekerek 1 trabzan yapın. 2. ilmeğede yapın resimleri takip edin diğer trabzanların üzerinden geçerek ön kısımdan yapacaksınız trabzanları.

sonra 3. ilmeğede yapın. sonra hiç zincir çekmeden en sondaki trabzandan 4 sık iğne ilmeği sayın ve 4. ye batın trabzan yapın ve aynı işlemleri tekrarlayın. tüm sırayı tamamlayınca da 1 sıra sık iğne yapın. renk geçişlerini sık iğne yaparken ayarlaya bilirsiniz. Sık iğne sırasını yaptıktan sonra renk değiştirin. Kolay gelsin.

 

Tığ işi saç örgü modeli ile bebek uyku tulumu bile yapıyorlar. Portbebe denilen kapüşonlu uyku tulumlarını bu örgü modeli ile yapabilirsiniz. Tığ işi saç örgüsü modeli çeyizlik yelek yapılıyor. O da çok güzel oluyor. Fikirler böyle kolay gelsin herkese anlaşılmayan bir şey olursa sormaktan çekinmeyin.

 

 

Kaynak:https://www.livemaster.ru/topic/447589-krasivyj-uzor

 

Bir cevap yazın