Tığ işi Örgü Düğmeli Yelek Modeli Yapılışı

Tığ işi Örgü Düğmeli Yelek Modeli Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Şimdi oldukça kolay ve videolu anlatımlı tığ işi düğmeli yelek modelini anlatacağız. Bu kolay tığ işi yelek çocuklar için de yapılabilir. Düz bir şekilde dikdörtgen örgüden yelek yapılışı anlatımıdır. Kol yerlerini açıyoruz ve yeleğe bir adet düğme dikiyoruz düğmeli yelek hazır. Severek yapacağınız bir model . çocuklar için yandan başlamalı tığ işi yelek yapımında 74+2 zincir atıyoruz. 2 zinciri dönüşlerde kullanıyoruz. Yine de çocuğunuzun boyuna göre ölçün ve öyle başlayın garanti olur.

Örgü Düğmeli Yelek Modeli Nasıl Yapılır  ?

Malzemeler

  • 7 cm çapında bambu düğme
  • 5 mm tığ
  • Ve orta kalınlıkta ip
  • Makas
  • İğne
  • Mezura

Örgü modeli sık iğne, tekli trabzan ve ikili trabzan yapılarak örülüyor. Standart bir beden için 119 zincir çekerek başlayalım.3. zincirden itibaren tüm sıra boyunca tekli trabzan yapalım. Sıra sonuna geldiğimizde 2 zincir çekip dönelim. İlk sıraya arkadaki ilmeğe batarak tekli trabzan yapalım. Yanındaki ilmeğin ön ilmeğine batarak tekli trabzan yapalım. Bu şekilde bir arka bir ön olarak sıra sonuna kadar örelim.

İlmekleri daha kolay örmek için zincir sayısını tek sayı olarak başlayabilirsiniz. Bu turda da tam tersi olarak. Ön ilmekler ve arka ilmekler olarak sıra sonuna kadar örelim. 25 cm olana kadar bu iki turu tekrar ederek örelim.

25 cm ördükten sonra kol kısmını yapmaya başlıyoruz. Bu tura videoyu izleyerek devam edelim. Kolay bir örnek ve oldukça şık bir model. Bittiğinde aşağıdaki gibi duracaktır. Tığ işi örgü yelek modelinin açıklama kısmına da buradan ulaşabilirsiniz. Bu orijinal sayfada küçükler için olan ölçüleri de verilmiş. Çocuklar için tığ işi kolay yelek modeli arıyorsanız kesinlikle faydalanabilirsiniz.

Model bittiğinde açık olarak bu şeklide olacak.

 

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın