Tığ işi Örgü Ayçiçeği Yapılışı

Yine çok güzel bir örgü süsleme modeli ile karşınızdayız. Bu modelin etrafına trabzanlar yaparak bebek battaniyesi modeli örebilirsiniz. Veya örgü kırlent modelleri. Motifli bebek battaniyesi olarak ve kırlent olarak da çok güzel olacaktır. Tuhafiyeden kızınız için aldığınız bir saç bandı  veya tacın üzerine yapıştırabilirsiniz. Ördüğünüz bir bere modelinin üzerine, örgü hırka modeli üzerine aplike edebilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Tığ İşi Örgü Ayçiçeği Nasıl Yapılır ?

Yün ağırlıklı iplik ve ipinize uygun tığ tercih edebilirsiniz.

İlk olarak kahverengi iplikle 5 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir çekelim yanına 2 trabzan yapıp tekrar 3 zincir çekip sık iğne ile batalım. Aynı şekilde 4 yaprak daha yapalım. Bir sonraki turda ise aynı şekilde örerek 10 yapraklısını yapalım.

Sarı renkli ipimize geçelim. Kahverengi iplikle yaptığımız yaprakların arasına ipimizi sabitleyelim. Daha sonra sırası ile sık iğne,3 zincir aynı yere ikili trabzan, 2 zincir çekip trabzanın tepesine batalım. Aynı yere ikili trabzan daha yapalım. 3 zincir çekip aynı yere ilmek kaydırma ile batalım. 1 zincir çekip diğer yaprak arasına atlayalım. Ve aynı şekilde sıra sonuna kadar örmeye devam edelim.

Bir önceki turda yaptığımız 1 zincirin içine aynı şekilde yaprakları örüyoruz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın