Tığ işi Motifli Çanta Yapımı

Tığ işi motifli çanta modelleri ve yapılışı ile ilgili sitemizde çok fazla konu bulabilirsiniz. Tığ işi çantalar içlerine astar dikerek evde kendinize hazır çanta gibi çantalar yapabilirsiniz. Güzel ve basit bu tığ işi motifler ile çok kolay motifli çanta yapabilirsiniz.

Tığ işi Motifli Çanta Yapımı

Tığ işi çanta yapılışı için 24 adet motife ihtiyacımız olacak. alt tabanı için ayrı bir tığ işi parça öreceğiz. Esma Toraman Hanımın yaptığı bu motifli tığ işi çantanın renk seçimi muhteşem olmuş. Tabii ki çantanın bütünü de harika. Esma hanıma paylaşımından ötürü çok teşekkür ederiz. Harika duruyor. Motiflerde ve tabanda 2 li trabzan yapıyoruz. İpimiz yarn art jeans Motiflerin şablonunu verelim :

Motifin yapılış aşamaları şablonda da görünüyor kolay ilerliyor ama çok şık duruyor.

 

Çantanın alt kısmı yapılışı : 21 zincir çekilir. 2 li trabzan ile doldurulur. 3 adet motifi yan yana koyup birleştirmesini yapın ve enine bakın o uzunlukta yapın yaklaşık 33 sıra oluyor. Ele göre değişir bu ölçü o nedenle herkes kendisi ölçmesi gerekir. Taban parçası ve motiflerin dizilişi:

Tığ işi motif çanta yapılışında motifleri birleştirdikten sonra en üst kısmı için burgu yapılarak boncuklu uzunda püskül olan bir çanta ağzı büzgüsü için hemde süsü için ağzını kapalı tutmamızı sağlayan bir bağcık var. Ayrıca sapında bir şey yok sadece istediğiniz uzunlukta zincir çekin ve sık iğne ile doldurun istediğiniz kalınlıkta olunca bırakın.

 

Kaynak : Esma Toraman Hanım. Kendisi satış yapmaktadır facebook adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın