Tığ İşi Kolay Yazlık Bayan Bluz Örülüşü

Tığ İşi Kolay Yazlık Bayan Bluz Örülüşü

Basit bir örgüyü daha güzel bir hale getirmek sizin elinizde. Nasıl mı? Şimdiki yazımız tam da buna örnek. Hayal gücünüzü kullanarak çok güzel yazlık bluz örnekleri ortaya çıkartabilirsiniz. Kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Bildiğiniz örgü modellerini birleştirerek farklı tasarım örgü modelleri yapabilirsiniz.

Anlatacağımız örgü modelini yazında kışında giyebilirsiniz. Bir aksesuar ile örgüyü zenginleştirebilirsiniz. Deri bir kemer kullanabilirsiniz. Sizlere daha önce anlattığımız yazlık bluz modellerinden motifli yazlık bluz modeli anlatımı ile rahatlıkla örebilirsiniz. Bahara hazırlık, yaza hazırlık olarak hemen başlayın. Yine çok kolay iki karenin birleşimi ile oluşan yazlık örgü bayan bluz modelini de denemelisiniz. Kot pantolon üzerine de etek üzerine de çok güzel duracaktır.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz

Kafes Örgü Modeli Yazlık Bluz Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Pamuklu iplik
  • Tığ

İstediğiniz ipliği kullanabilirsiniz. Kullanacağınız ipe uygun tığ tercih edebilirsiniz. Koton iplikler, keten iplikler, ipek iplikler, merserize iplikler tercih edebilirsiniz. Örgü bilmeyen arkadaşlar , yeni başlayanlar da çok kolay bir şekilde örebilirler. Örgü bluz modeli çok kolay. Tek bilmezin gereken zincir çekmek ve trabzan ( dolgu ) yapmak bu kadar. Hadi başlıyoruz.

Bedeninize göre zincir çekerek başlıyorsunuz.

Daha sonra 4. zincir üzerine bir trabzan yapıyorsunuz. 3 zincir çekip 3. zincir üzerine tekrar batarak trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

6 zincir çekip dönelim ve tekrar bir önceki turda yaptığımız trabzanlar tepesine batarak tur sonuna kadar trabzan yapalım.

Tığ işi yazlık bluzun yapılışı bu kadar arkadaşlar. Zincir sayılarını örgünüzün sıkılığına göre ayarlayabilirsiniz. İpin incelik ve kalınlığına göre ayarlayabilirsiniz. Kol ölçülerini ve gövde uzunluğunu beden ölçülerinize göre ayarlayarak birleştirme işlemi yapabilirsiniz. Modelde oynama yaparak düşük omuzlu bluz yapabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın