Tığ işi Kolay Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Saç örgüsünü tığ işi yapabilir miyiz? evet buyurun tarifine.. Zaten resimli anlatımlarla da tığ işi saç örgüsü modeli yapılışını anlarsınız. Daha önce bu yöntemle sizlere çiçek motifi yapılışı anlatmıştık. Bu modeli örgü saç bandı modellerinde, bebek battaniyesi modellerinde , yelek modellerinde, dikdörtgen şal modellerinde kullanabilirsiniz. Aşağıda görüldüğü gibi tığ işi örgü portbebe yapılışında kullanabiliriz. Bebek uyku tulumu yapılışında kullanabiliriz.

 

 

Tığ İşi Kolay Saç Örgüsü Yapımı

Malzemeler : Pamuklu iplik (cotton diye de yazabilir), 3.5 mm tığ

Önce küçük bir örnek yaparak tığ işi saç örgüsü modelinin yapılışını resimli anlatımını yapalım. 35 zincir çekelim. Her bir zincir ilmeğine 1 adet olmak üzere sık iğne yapalım. Sonra ikinci sırayı da aynı şekilde sık iğne yapalım. 3. sırada tığa 3 kere ip dolayalım. 4 ilmek görüntüsü olsun.

 

en aşağıdaki ilk sırada bulunan 4. sık iğne ilmeğine batın. resimdeki şekilde batalım.

sırasıyla aşağıdaki sık iğne ilmeklerine aynı işlemi yapıyoruz.

Sonraki işlem; 3.sıradaki  ilmeğe sık iğne yapalım resimdeki gibi.

Daha önceki gibi tığa 3 kez ip dolayalım, resimde ki işaretli yerlere az önceki gibi 3 trabzan yapın. Yapacağınız yeni trabzanlar bir önce yaptıklarınızın üstüne gelecek.

Yine kendi sıramızdaki yeni ilmek üzerine batıp 1 sık iğne yapalım. Sonra sıra boyunca aynı işlemi tekrarlayalım.

Örgü modeliniz ne ise onu tamamlayana kadar aynı işlemleri tekrarlıyoruz.Saç örgüsü modeli ile örgü kırlent modeli, örgü bileklik yapılışında kullanabilirsiniz. Tığ işi saç örgü portbebe yapılışı nıda ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde daha önce paylaşmıştık.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Kaynak : http://www.designz.shibaguyz.com/blog/technique-tuesday-woven-cables-pattern-stitch-part-1-double-treble-left-cross-crochet-cable

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın