Tığ işi Kız Prenses Şapka Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Daha önce sitemizde örgü bere modelleri ve örgü şapka modelleri ve yapılışlarını paylaştık. Prenses şapkası her kız çocuğunun hayali değil midir? Prenses tacı örülüşü bu kadar kolay iken neden yapmayalım ki? Kız anneleri, teyzeler, halalar eli tığ tutan hanımlar hediyelik tığ işi prenses tacı yapılışını anlatıyoruz buyurun. Çok kolay prenses beresi yapacağız üzerinde prenses tacı modeli de var. Tığ işi şapkayı siz de bebeğinize örenbilir sayılarını arttırarak daha da büyütebilirsiniz.

Tığ İşi Kız Taç Şapka Nasıl Yapılır

Kısaltmalar:

  • Ch: Zincir
  • Dc: ikili trabzan
  • Hdc: Tekli trabzan
  • Sl st: ilmek kaydırma
  • Fdc: Vakıf çift kroşe

1.tur: Sihirli halka içine 2 zincir çekip 11 dc yapıp ilmek kaydırma ile birleştiriyoruz.

2.tur: 2 zincir ile başlayarak her ilmek üzerine 2 dc yapıyoruz.

3. tur: 2 zincir ile başlayıp bir yap bir arttır olarak sıra sonuna kadar örüyoruz.

4.tur: 2 zincir ile başlayıp iki yap bir arttır olarak sıra sonuna kadar örüyoruz.

5.tur:2 zincir ile başlayıp üç  yap bir arttır olarak sıra sonuna kadar örüyoruz.

6.tur: 2 zincir ve yanına bir dc yapıyoruz. Sonraki 9 sıraya dc ,sonraki sıraya 2 dc yapıyoruz.

7-14.tur: Aynı sıra sayısınca örüyoruz.

15. tur: Her sıraya hdc yapıp bitiriyoruz.

Taç Yapılışı: 

1.tur: Şapkanın etrafını saracak şekilde zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin üzerine her sıraya bir dc yapalım.

2.tur: 2 zincir çekelim aynı yere 1 dc yapalım. 1 zincir çekelim 1 sıra atlayıp 2 dc yapalım. Aynı işlemi sıra sonuna kadar devam edelim.

3.tur: İlk yuvaya 3 dc, 3 zincir, 3 dc ilk yuvaya sık iğne ile batalım.Tekrar bir sonraki yuvaya aynı işlemi uygulayalım.

Tığ işi örgü berenin montajında taç yapraklarına elmas boncukları dikelim. Aralarından kurdele geçirelim. Tacı berenin üzerine dikelim ve bitirelim. Yine her zamanki gibi kızlarımız mutlu biz mutlu. Mutlu günler dilerim arkadaşlar.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın