Tığ işi Kapkek Modeli Havlu Kenarı Yapılışı

Tığ işi Kapkek Modeli Havlu Kenarı Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Tığ işi kapkek motifli havlu kenarı modeli örüyoruz. Mutfak havlu örnekleri için güzel bir model. Yapılış şeklide oldukça kolay. İsterseniz kapkek modelleri kısmını renkli yapabilirsiniz. O kısma geldiğinizde renkli ipe geçip örmeye devam edeceksiniz. Şemalı mutfak havlusu dantel kenarı örneği sevenler için ideal. Renk renk kapkek modelleri hazırlayabilirsiniz. Çeyiz hazırlığında iseniz mutfak havlularınız için yapabilirsiniz. Kapkek sevenler için de daha önce kapkek battaniye modeli yapılışı paylaşmıştık. Yatak örtüsü olarak da yapabilirsiniz.

Kapkek Modelli Dantel Havlu Kenarı Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Dantel ipliği
  • Tığ

İpimizle 17 zincir çekerek başlayalım.

Artı olarak 5 zincir daha çekelim. Şimdi ise tığa iki kez ip dolayarak 5. zincir üzerine trabzan yapalım. 4 zincir çekip 6. zincir üzerine yine tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapalım. Aynı yere aynı şekilde 1 trabzan daha yapalım. Yanındaki zincir üzerine 1 , onun yanındaki zincir üzerine aynı yere aynı şekilde 2 trabzan yapalım.

3 zincir çekip geri dönelim. İkinci trabzan üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip diğer trabzan üzerine sık iğne ile batalım. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim.

Tekrar 3 zincir çekip geri dönelim. İlk yuvaya sık iğne ile batalım. Sonra tekrar 3 zincir ve 2. yuvaya batalım. Aynı işlemi 3 kez daha tekrar edelim.

6 zincir çekelim. Devam ederek 6. zincir üzerine tığa iki kez ip dolayarak trabzan ile batalım. Yanına aynı şekilde 1 trabzan daha yapalım.

Tekrar 6 zincir çekip dönelim. Sonra tığa 3 kez ip dolayıp yanına trabzan yapalım. Tekrar 6 zincir çekip kapkekin tepe noktasına trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Sonra 6 zincir çekelim. Tığa 3 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Sonra yanına 1 trabzan daha.

4 zincir çekip dönelim ve resimdeki gibi 2. kapkenin taban kısmını yapalım. İstediğimiz uzunluğa gelene kadar aynı şekilde örmeye devam edelim.

Daha sonra ister ütüleme , ister gerdirme işlemi yaparak havlunuza dikebilirsiniz. İyi günler dileriz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın