Tığ işi Farklı Kare Motif Yapılışı videolu

Kare Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Şimdi kare motif bebek battaniyesi nasıl yapılır anlatalım bu farklı kare motif battaniye yapılışını çok seveceksiniz.

1.tur : Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayıp yanından devam ederek  17 trabzan yapalım.

2.tur : 3 zincir çekelim. Aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Tığa ilmek alıp bir önceki turdan 2 tarbazana arkadan batarak trabzan yapalım. ( videoda net bir şekilde gösterilmiştir ). Sıra sonuna kadar 1 normal şekilde batarak 1 arkadan batarak trabzan yapalım.

3.tur : İpliğin rengini değiştirelim. Motifin herhangi bir yerinden ipimizi sabitleyelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmek üzerine tek, 1 ilmek üzerine aynı yere 2 trabzan yaparak örmeye devam edelim.

4.tur : İpliğin rengini değiştirip ipimizi sabitleyelim. 1 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batalım. Tığa ilmek alıp 2. turda arkadan batarak yaptığımız trabzana aynı şekilde batarak 1 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. 3. trabzana sık iğne ile batalım. Tığa ilmek alıp 2. turda arkadan battığımız trabzan üzerine batarak trabzan yapalım. Bu işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

Motifimizin yuvarlak  kısmı hazır. Videodan takip ederek her motifte yaptığımız şekilde köşeler oluşturarak kare yapıyoruz. Ve motifleri karşılıklı sık iğne ile birleştiriyoruz. İşte sizlere bittiğinde çok güzel görünecek battaniye modelimiz.

 

 

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

 

 

Kaynak : http://www.crochetreasures.com/2016/02/white-stained-glass-afghan.html

 

Bir cevap yazın