Tığ işi Düşük Kol Bluz Yapılışı

Merhaba Arkadaşlar . Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz

Sizlere çok güzel tığ işi örgü bluz modeli anlatmak istiyorum. Düşük omuz bluz modelleri. Çok şık duruyor. Bu sezonun trend kıyafetlerinden biri olacağa benziyor. Yaza hazırlık olarak şimdiden örmeye başlayabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Bluz Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • İplik
  • Tığ
  • Makas

Bedenimizin uzunluğunda zincir çekerek başlayalım. Sıra sonun kadar tüm zincir üzerine tekli trabzan yapalım. Sıra sonuna geldiğimizde 5 zincir çekelim. Dönüp 3. ilmek üzerine arka ilmeklere batarak  trabzan ile batalım. 2 zincir çekip 3. ilmek üzerine trabzan ile batalım. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettirelim.

5 zincir çekip dönelim. İlk trabzanın üzerine tekli trabzan ile batalım. 13 zincir çekip 2. yuvadaki trabzan üzerine tekli trabzan ile batalım. 3 zincir çekip ilk yuvadaki trabzan üzerine tekli trabzan ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

1 zincir çekip 13 zincirin üzerine 6 trabzan yapalım. 3 zincir çekip yanındaki zincir içine  tekli trabzan ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip yanından devam ederek 6 trabzan yapalım. Bir önceki turda yaptığımız 3 zincirin ortasına tekli trabzan ile batalım. Yanındaki 13 zincire aynı işlemi yaparak sıra sonuna kadar örmeye devam edelim.

Bu aşamadan sonra videodan takibini yaparak rahatlıkla örebilirsiniz. Gerçekten çok şık örgü bluz modeli. Yaptığınız örgü modellerini bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Grafikten takip etmek isteyen arkadaşlar için :

Ve düşük omuz bluz bittiğinde ortaya çıkan sonuç.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın