Tığ işi Cilt Örgü Modeli (Çapraz Fıstıklar) Yapılışı

Merhaba Arkadaşlar. İhtiyacımız olan tek şey tığ ve iplik. Geçtiğimiz günlerde sizlere şiş ile yapılan cilt örgü modeli yapılışını göstermiştik. Şimdi de bu modelin tığ ile yapılanını göstereceğiz. Tığ işi yelek modellerinde ve istediğiniz tüm örgülerde kullanabilirsiniz. Kolay bir model. Örgülerinize çok yakışacak.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Tığ İşi Cilt Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Tığ
  • İplik

İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayın.

Çektiğimiz zincir üzerine 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 2 trabzan atlayıp tekrar 3 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim. 3 zincir çekip dönelim.

İlk yuvaya 3 trabzan yapalım. Sonra bir alttaki ikinci trabzana resimdeki gibi batalım. Tığa ip dolayarak resimdeki gibi lif yapılışı gibi fıstık yapalım. Tüm ilmekleri birlikte örüp 1 zincir çekelim.

Diğer yuvaya atlayıp 3 trabzan yapalım. Ve aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Şimdi tekrar 3 zincir çekip dönelim. İlk yuvaya 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp 3 trabzan daha yapalım.

Resimde gördüğünüz gibi fıstık yapılışını tersten yapalım. Ve aynı şekilde örmeye devam edelim.

Bittiğinde çok güzel sepet örgü modeli, cilt örgü modeli ortaya  çıkacak. İstediğiniz sayıda başlayarak istediğiniz modeli örebilirsiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Kaynak : https://www.guidecentr.al/pattern-twist-by-hook

Bir cevap yazın