Tığ işi Çiçekli Saç Bandı Yapılışı

      Tığ işi Çiçekli Saç Bandı Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Saç bandı bebek örgülerinde örgü bebek takımlarının bir parçası.. Kimi zaman bir bere ya da örgü bebek şapkası da görsek takımlarda illaki örgü saç bandı yapılıp konur oraya.. Bebeklere çok yakışan bu örgü aksesuarı çocuklarımıza da yapabiliriz. Yenidoğan fotoğrafçılığında çok kullanılan saç bandı farklı modellerle karşımıza çıkıyor. Rengarenk her kıyafetine bir saç bandı yapabilirsiniz. Örmesi çok uzun sürmüyor. Örgü bebek elbisesi yaptıktan sonra aynı ip ile takım olarak bir tane de örgü saç bandı yapabilirsiniz. Şimdi sizlere kolay örgü saç bandı nasıl örülür anlatalım. Resimleri de takip ederek kolayca örebilirsiniz.

1.sıra . 2. zincirden itibaren yalancı sık iğne yapın. Son zincire 6 tane yalancı sık iğne yapın. Aynı deliğe yapın.

2.sıra : karşılıklı her ilmeğe 1 yalancı sık iğne yapılır. sağ ve soldaki her bir ilmeğe. köşelerde 6 yalancı sık iğne yaptığımız yerde 3. ilmeğe 3 yalancı sık iğne sonra  4. ilmeğe 3 yalancı sık iğne yapın.

3.sıra : sağ ve sol her ilmeğe 1 yalancı sık iğne yapılır. 6 yalancı sık iğne yaptığımız yere geldiğinizde 5 zincir çekin ve sondaki ilmeğe batın. kapatmayın sadece oraya sabitleyin ve bir düğme için ilik oluşturduk.

Kanerının yapılışı : “2 zincir çekin, 1 ilmek atlayın ve sabitleme işlemi yapın yani kaydırma yapın”. sonra bunu tüm bant çevresince uygulayın başladığınız ilmeğe gelene kadar uygulayın. uzunca bir ip bırakarak düğüm atın ve uzun ip bırakın kesin.

1 adet çiçek yapın. bandın ortasına dikin.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.


English Instruction : 

Abbreviations:

Ss: slip stitch

Sc: single crochet

Hdc: half double crochet

Dc: double crochet

Htc: Half triple crochet

 

Row 1: Hdc in second chain from hook and in each chain across.

In last chain work 6 dc in the SAME chain.

Row 2: (you will now be working in the free loops of the foundation chain) Hdc in each stitch across.  Work 3 hdc in the 3rd stitch of the 6 hdc cluster. Work another 3 hdc in the 4th stitch of the 6 hdc cluster.

Row 3: hdc in each stitch across. Chain 5 loosely and connect with a ss to the 5th stitch of the 6 hdc cluster at the beginning of row 2 forming a loop for the button. DO NOT FASTEN OFF.

 

Edging:

*Chain 2 skip one stitch and ss in the next stitch* continue around the entire headband till the 1st chain of the button loop.  Fasten off leaving a long tail to weave in.

Make flower.

 

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın