Tığ İşi Çiçekli Battaniye Yapılışı

Şimdi sizlere çok güzel görünümlü dantel modeli olabilecek kadar hoşuma giden tığ işi çiçek motif battaniye yapılışını paylaşacağım. Çok farklı örgü modelleri yapabilirsiniz bu örgü örneğinden. Resimlerle size neler yapabilirsiniz örnekler ile de göstereceğiz. Sümbül çiçeği modeli tığ işi motif örneği yapılışı. Tığ işi motiflerde genellikle koton ip kullanmayı tercih ederiz ancak bazı durumlarda bebek örgüleri yapılışında bebe yünü de kullanabiliriz. Bu da akrilik ip oluyor içerik bakımından. Alizenin extra akrilik ve yun karısımı ipi de tığ işi motif çalışmalarında güzel sonuç verdi nako inci de aynı şekilde.

Sümbül Çiçeği Motifi Battaniye Nasıl Yapılır?

4 zincir çekip halka oluşturuıyorz

1 zincir çekip yukarıya çıkıyoruz. arta kalan ipi de içeriden yürüterek 6 sık iğne yapıyoruz.

2. sırada , 3 zincir çekip 2 tanede kapatmadan trabzan yapalım 1 tığ işi fıstık yapalım. sonra 3 zincir çekelim, dönüp fıstığın tepesine batalım. sonra 1 zincir çekip sık iğne ilmeğine batıyoruz. 1 sık iğne yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz ve 2 trabzan yapıp 3 lü fıstık yapıyoruz yine. bu sırayı bu şekilde tamamlıyoruz. gerisini videolu anlatımda ayrıntılı bir şekilde anlatıyor.

Şimdi sizlere tığ işi sümbül motifi ile yapabileceğiniz farklı örgü modelleri örnekleri gösterelim :

Tığ işi çiçek motif yapılışı :

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın