Tığ işi Bayan Bere Modelleri Anlatımlı Yapımı, videolu

Bere yapılışı videolu anlatımı bu günkü Angora ip ile yapılıyor ve tepeden başlıyor 8 dilim olarak döner çark modeli gibi , dantel modelleri içinde çarkıfelek modeli vardır ona benziyor. Angora ipim hazır tığ da var .. yakında paylaşırım yaptığımda.

Tığ işi Bayan Bere Modelleri Anlatımlı Yapımı, videolu

3,5 numara tığ ve angora bir ip kullanarak tığ işi bayan bere yapabişlirsinz. Sibel Kavaklıoğlu anlatımı ile bayan bere yapılışı videolu anlatımlı olarak aşağıda bulunmaktadır. Angora ile yapacaksanız simli angora tavsiye ederim. ve çift kat kullanmalısınız . tek kat ince olacaktır.

Sihirli halkaya 16 adet trabzan yapıyoruz.

 

sonra aşağıda gördüğünüz teknik ile ilmeğin sağından girip solundan çıkıp 3 adet trabzan yapın sonraki trabzana 1 adet ve sonrakine 3 adet derken bu şekild ehem arttırmaları yapmış oluyoruz hem de 8 dilim elde etmiş oluyoruz.

sonra her bir yaprakta 12 ye ulaşana kadar trabzan sayıları bu artışları yapmaya devamn ediyoruz. Bunu da her dilimin başındaki trabzana 3 trabzan yapıyoruz diğer trabzanlara 1 adet trabzan yapıyoruz. bu şekilde her dilimde 12 adet trabzan olana kdar 2 li trabzan yapmaya devam ediyoruz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın