Tığ işi Bardak Altlığı Nasıl Örülür?

Tığ İşi Bardak Altlığı Nasıl Örülür ?

 

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler.

Sevimli, şirin tığ işi bardak altlığı yapımına var mısınız? Kolaylıkla örebileceğiniz bir model ile bardakların altını süsleyeceğiz.

16 zincir çekerek başlıyoruz.

Zincirin arka kısmında v şeklinde örgü vardır. Oysa biz küçük tümsekler olarak görürüz. Arkadan sırtına gelen ilk ilmeğe tığımızı geçiriyoruz. Ve sık iğne olarak örüyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam ediyoruz. 15 sık iğnemiz olacak.

Sıra başlarında 1 zincir çekerek 15 satır sık iğne örüyoruz.

İpi sabitleyip keselim. Kenar kısımları biraz kötü görünüyor. Merak etmeyin şimdi onları düzelteceğiz.

Farklı renkte bir iplikle biraz önce ördüğümüz örgünün kenar kısmına sabitleyelim. Aralarda bir zincir  çekerek sık iğne örelim. Köşeye geldiğimizde aynı yere iki defa batarak yine bir zincir çekerek devam edelim.

Yine farklı bir renkle aynı işlemi tekrar edelim.Şimdi sırası ile bir önceki ördüğümüz renk ve bardak altlığının ana renginde bir sıra daha örelim. Tığ işi bardak altlığı böylece hazır olmuş oldu.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın