Tığ İşi Afgan Motif Örgü Modeli Ve Yapılışı

Tığ İşi Afgan Motif Örgü Modeli Ve Yapılışı

Bu farklı ve yeni örgü modeli için, 4 değişik renklerde ip ve buna uygun olan tığımızı hazırlıyoruz sonrasında tığ işi motif örgü yapılışı kısmına geçebilirsiniz. Daha önce de sizlerle farklı örgü motifler paylaştık. Battaniye örgü modelleri yapılışları başlığımıza bakıp görebilirsiniz. sizler için yayınladığımız birçok örgü motif battaniye modeline örgü  battaniyeler kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Afgan Motif Modeli Nasıl Yapılır ?

  • Öncelikle 4 zincir çekip halka oluşturuyoruz.

  • 3 zincir ile yukarı çıkıyoruz ve 2 yanına 2 tane trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip 3 tane trabzan yapıyoruz. 4 tane yuvamız olacak.

İpin rengini değiştirelim. Zincir çektiğimiz kısım üzerinden ipi sabitleyelim. 2 sık iğne yapalım. Trabzanların ortasına gelip 3 tane trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Tekrar halkanın içine 1 sık iğne yapalım. Aynı işlemi sıra sonuna kadar devam edelim.

Örgü ipliğimizin rengini değiştirelim. 2 zincir çektiğimiz kısımdan ipimizi sabitleyelim. 2 sık iğne yapıp 1 zincirle sık iğne yaptığımız yerin tepesine batalım. 4 tane trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 4 trabzan daha yapalım. İşlemi sıra sonuna kadar tekrarlayalım.

İpliğin rengini değiştirelim. Etrafına 1 sıra sık iğne dolanalım. Köşelere geldiğimiz zaman 1 zincir çekip aynı yere bir sık iğne daha yapalım. İpimizi koparmadan etrafına bir sıra da trabzan dolanalım. Köşelerde 2 zincir çekip aynı yere bir trabzan daha yapalım.

Tığ işi afgan motif tamamlanmıştır. dilerseniz  evinizin köşelerini balkonlarını süsleyecek güzel örgü süs modelleri yapımı olarakda kullanabilirsiniz ,  örgü kırlent ve örgü koltuk örgüsü de yapılabilir tabi önemlisi çok güzel  tığ işi örgü bebek battaniyesi.

Bir cevap yazın