Tığ ile Terlik Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Bu konumuzda da sizin için  ev terliği yapımı anlatacağız. Çok şık örgü terlik yapımı hazırladık. Yapılışını sizlere resimli olarak hazırladık. Tığ işi örgü modelleri sevenler için güzel bir örnek. Tek renk olarak da örebilirsiniz. Ebruli iplerle de. Daha önce örgü ayakkabı yapımından bahsetmiştik. Tığ işi patik yapımından bahsetmiştik ve yine örgü parmak arası terlik yapımını da paylaşmıştık. Beğendiğiniz modelleri örebilirsiniz. Şimdi ise yepyeni ev terliği yapımı anlatıyoruz.

Tığ İşi Örgü Terlik Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Kauçuk taban
  • Renkli iplikler
  • Tığ

Önce kauçuk tabanlıklara resimdeki gibi aynı yere 2 kez batarak sık iğne ile örelim.

Şimdi üst kısmı örelim. 20 zincir çekerek başlayalım. + 3 zincir daha çekip 4. zincire batarak aynı yere 4 trabzan yapalım. 5 zincir çekelim. 6. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Yanından devam ederek toplamda 7 sık iğne yapalım. 5 zincir çekip son zincir üzerine 4 trabzan yapalım. Bu ilk turun yapılışı. Şimdi kalan kısımları aşağıdaki şemadaki gibi örelim.

Ön kısmı sık iğne ile alt tabanlığı birleştirelim.

Sık iğne ile birleştirdikten sonra ön kısmı bitirelim.

Şimdi tığ arka kısımda sabitleyelim ve sık iğne ile örelim. Sonra arka kısmı ön kısım ile zincir ile birleştirelim. Üzerini bir kaç tur sık iğne örelim.

Ve terlik hazık. Çok şık oldu.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın