Şişe iki Renkli İlmek Nasıl Atılır?

İki renkli örgü modellerinde kullanacağınız şişe iki renk ilmek atma işleminden bahsedeceğim. Oldukça basit bir yöntemle yapıyorsunuz. Daha çok iki renkli örgü modellerine önce bir renkle lastik örüp daha sonra örnek kısmına geçince ikinci rengi ekliyoruz. Ama bu teknik ile dileyenler lastik kısmını da iki renkli yapabilecekler. Daha önce sizlere sıra başında ilmek artırma işleminden bahsetmiştik. Ona benzer bir teknik. İki renkli örgü modelleri yapımında,  üç renkli örgü modellerinde bu tekniği kullanabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Şişe İki Renk İlmek Atma Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Farklı iki renkte örgü ipliği
  • Şiş

İki ipimizi de biraz uzun ip bırakarak resimdeki gibi düğüm atıyoruz.

Ve bu düğümü tam sıkmadan şişe geçiriyoruz. Daha sonra bu iki ilmeğin arasından şişi geçirelim. Ve ana renk ipi şişe dolayıp kendimize doğru çekelim. Ve ilmeği sol şişe takalım.

Şimdi iki aynı renk ilmeğin arasından tekrar şişi geçirelim ve diğer renkli ipi şişe geçirelim ve ilmeği sol şişe takalım.

Tüm işlem bu kadar. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar bu işlemi tekrar edin . İlmekler atıldıktan sonra şişe örgüye başlama zamanı gelmiş demektir.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın