Şiş Örgü Zikzak Modeli Yapılışı , videolu

Çok kolay şiş örgü modeli anlatımını bulacaksınız. Aynı zamanda videolu anlatımı da yazımızdadır. Bu örgü modeli bebek örgü modellerinde ya da bebek battaniyesi modellerinde kullanılabilir. Bebek örgüleri yapılışlarında farklı farklı örgü modelleri kullanılmaktadır. Bebek hırkası modeli olarak çok güzel duracağına eminim.

Şiş Örgü Zikzak Modeli Nasıl Yapılır?

Model 4 ün katları artı 2 ilmek atarak başlıyor.

1.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Sonraki 3 ilmeği ilmeği de  düz örelim. 4. ilmeğin içinde iken şişe iki kez ip dolayıp düz olarak örelim. Şimdi sıra sonuna kadar 3 ilmek düz, 4. ilmeğin içinde iken şişe 2 ip dola ve düz ör olarak sıra sonuna kadar devam edelim.

2.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Daha sonra ipi arka tarafa , kendimizden tarafa alalım. Doladığımız ilmeği örmeden diğer şişe boş olarak alalım. Tekrar ipi diğer tarafa geçirelim. 3 ilmek düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

3.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Daha sonra 3 ilmeği düz olarak örelim. Sonraki bir önceki turda dolayarak ve örmeden aldığımız ilmeği tekrar örmeden diğer şişe alalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. İpi kendimizden tarafa geçirip örmeden aldığımız ilmeği tekrar örmeden diğer şişe alalım. İpi diğer tarafa geçirelim. Ve 3 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar ayın işlemi tekrar edelim.

5.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Sol şişteki 3 ilmeği sağ şişe örmeden alalım. Örmeden aldığımız 4. ilmeği şişten çıkartıp boşa alalım. Sonra sağdaki 3 ilmeği tekrar sol şişe alalım. Boşa aldığımız ilmeği sol şişe takalım. İçinde iken şişe 2 kez ip dolayıp düz olarak örelim. Sonraki 3 ilmeği düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettirelim.

6.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Sonra 3 ilmeği düz olarak örüp ipi kendimize doğru getirelim. Doladığımız ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Ve ipi tekrar diğer tarafa geçirelim.

7.tur : İlk ilmek düz , diğer ilmeği örmeden sağ şişe al ve 3 ilmek düz olarak ör.

8.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Sonraki 3 ilmeği de düz olarak örelim. İpi kendimizden tarafa alalım. 4. ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Tekrar ipi diğer tarafa geçirelim.

9.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Örmeden aldığımız ilmeği boşa alalım. 3 ilmeği düz olarak örelim. Tekrar boşa aldığımız ilmeği sol şişe takıp düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi devam ettirelim.

Model bu turların tekrarından oluşuyor. Zikzakların yönlerini değiştirerek örmeye devam ediyoruz.

Zikzak örgü modeli yapılışı video

 

 

Bir cevap yazın