Şiş Örgü Kolay Patik Nasıl Yapılır?

Güneş olsa da havalar hala çok soğuk. Kış ayını henüz bitirmedik. Şubata yeni girdik. Soğuk günlerde ayaklarınızı sıcacık tutacak örgü patik modelleri ve yapılışı hazırladık. Örgüye yeni başlayanlar arkadaşlarımız da kolayca tarifimize göre patiği rahatlıkla örebilirler. Örerken takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Sizlere yine daha önce örgü patik nasıl yapılır güzel bir video yayınlamıştık. Yeni başlayanlar için güzel ve kolay bir modeldi. Kış günleri için bu güzel patikten de örebilirsiniz. Tığla terlik yapımı da yine çok sevilen modeller arasında. Yapılışını resimli olarak paylaşmıştık.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz

Şiş Örgü Kolay Patik Nasıl Yapılır?

Modelde kullanılan renk çok güzel . Sizde sevdiğiniz renklerde örebilirsiniz. Ayak uzunluğu 24 – 25 cm biri için uygun bir patik. Şişe 88 ilmek atarak başlayalım.  Daha sonra 8 sıra ters örgü örelim. ( önden ters, arkadan düz ) Daha sonra ön sırada düz örgü , arka sırada ters örgü örmeye devam edelim. 4 – 5 sıra bu şekilde ördükten sonra örgünün tam orta kısında 2 ilmeği kendimizden taraftan batarak  birlikte örelim. Tekrar 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. Yani kenarlar düz örülecek. Ortaya gelince 2 ilmek birlikte örülecek. Bu şekilde örmeye devam edeceğiz. Son kısma gelince tekrar 8 sıra ters örgü örüp bitireceğiz. Patiğin alt kısmını ve topuk kısmını dikeceğiz. tüm işlem bu kadar. Ayaklarınız bu patikle sıcacık olacak.

Modelin nasıl yapıldığını şimdi videoda ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın