Şiş Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Merhaba. Bu yazımızda Şiş örgü ile yapılan bebek battaniyesi örgü modeli paylaşacağız sizlerle, Örgü yapılışı modeli çok farklı ve zevkli bir model. Şiş örgü bebek battaniyesi örgü örnekleri daha önce de sizlerle paylaştığımız farklı örgü modeli bebek battaniyesi örnekleri var. Kadife ipten bebek battaniyesi yapılışı, yine şiş örgü bal peteği örgü modeli bebek battaniyesi yapılışı , tığ işi örgü bebek battaniyesi ayıcıklı bebek battaniyesi yapılışı, hello kitty bebek battaniyesi yapılışı gibi motifli ve şık örgü bebek battaniyesi yapılışları paylaştık.

 

Şiş Örgü Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Örgü bebek battaniyesi modelleri ni farklı örgü modeli yapılışında kullanabiliriz. Örneğin buradaki örgü modelini örgü bebek yeleği yapılışında kullanabiliriz. Ya da kalın ip ile hırka yapılışında kullanabiliriz. Örgü bebek battaniyesi kaç ilmek ile başlar, genelde ideal olanı 130 ilmektir. Ama küçük örmek isterseniz ip de kalınsa 100 ilmek ile başlayabilirsiniz.

Biraz da örgü modelinden bahsedelim. Örgü modeli 10 katları ve +6 ilmek başlanıyor. bu bebek battaniyesine 136 ilmek olarak başlanmıştır. Örgü modeli kaydırılarak örülüyor. Başta 6 ilmek ters örerek başlıyoruz arka taraflar hepsi ters örülüyor. sonraki sırada 4 ilmek örerek başlıyoruz sonra 2 ilmek örerek başlıyoruz modeli kurmaya..  bu şekilde model uygulanan ilmekler kaydırmalı şekilde devam ediyor yatay çigiler oluşuyor battaniye üzerinde. Kenar patımız 10 ilmek haraşo battaniyenin her tarafında 10 ilmek haraşo olarak bırakılıyor örgü modeli çerçeve içine alınmış gibi oluyor. başlarken 10 diş haraşo sırası yapılıyor sonrea sağdan ve soldan 10 ilmek haraşo örülüyor sürekli. Bitirirken de 10 diş haraşo örülüyor.

Bebe yününü iki kat yapıp kullanıyoruz battaniyeyi örerken. Örgü modeli şu şekilde kuruluyor; 6 ters, ipi arkaya al, soldaki şişte 2. sırada olanı önden  düz ör, 1. sıradakini düz ör, sonra iki ilmeği şişten çıkar ördüklerini, azaltma yapıyormuş gibi oluyor ama yapmıyoruz. 2 ilmek ördük. sonraki iki ilmeği de aynı şekilde sonraki iki ilmeğide bu sefer arkadan düz örerek örüyoruz. sonra 6 ilmek ters ör aynı işlemi yap tüm sıra aynı şekilde ilerliyor.

 

Bir cevap yazın