Sıfır Yaka Örgü Çocuk Elbise Tarzı Yelek Yapılışı

Örgü kız çocuk elbisesi modeli yapılışından bahsedeceğiz. Resimler ile de aksesuarlarının yapılışını ve süslemesini göreceksiniz. Yapmak isteyen herkese kolay gelsin. Aynı mantık ile erkek çocuk örgü süveter de yapabilirsiniz. Yakadan başlama bebek yeleği mantığı ile yapılıyor, yalnız burada tam bir yuvarlak oluyor yaka kısmı. Bu nedenle yakayı belli miktar bol başlayın ve lastik kısmını ördükten sonra ajur yapın 1 sırayı belli aralıklarla oradan resimde gördüğünüz kordon geçecek yakadan onun için yer yapmamız gerekiyor.

 

Sıfır Yaka Örgü Çocuk Elbise Tarzı Yelek Yapılışı

Sıfır yaka bebek elbisesi yapılışı için yakadan başlama yelek kaç ilmek atacaksanız biraz daha geniş olarak 5 ilmek kadar fazla ilmek ile başlayın. yeni doğan bebek yakadan başlama ilmek sayısı 80 ilmek başlayacaksanız 85 başlarsınız bu elbise tarzı Çin usulü yeleğe. Örgü modelini elbise modeli olarak da kullanabilirsiniz. Sıfır yaka yelek modeli açık kalırsa aşağıdaki resimdeki gibi panço modeli olarak kullanabilirsiniz. Uzun yaparsınız kenarları dikersiniz elbise olur. kısa yaparsınız örgü sıfır yaka süveter ve kazak modeli olarak kullanabilirsiniz.

Yaka kısmı aşağıda verilen ilmek sayılarından oluşuyor resımde gördüğünüz yelek yakası yapılışı şeması aşağıdaki gibi :

Toplamda 128 ilmek. 38 arka, kafa rahat geçmesi için bir kaç sıra açık örersiniz sonradan birleştirirsiniz isterseniz. ön de 38 ilmek kollar için 22 ilmek yeterli.

 

Şimdi birazda süslemelerinden bahsedelim. Önde 80-90 ilmek atarak 6-7 sıra ördüğümüz sonra da onu resimdeki gibi kesmeden içinden ip geçirerek büzerek örgü gül yapacağız. Ve yeleğin alt kısmına dikeceğiz. Bundan 2 ya da 3 tane yapabilirsiniz. ya da frklı bir örgü süsleme tekniği kullanarak süsleyebilirsiniz.

 

Yeleğimizin kol ayrımı dikiş yerlerinde de kelebekler var . Şimdi örgü kelebek nasıl yapılır resimli anlatımına bakalım. Kelebek aplikesi yapılışı da aynıdır dilerseniz örgülerinizde bu süsleme sanatı örneğini kullanabilirsiniz.

Yeleğimiz hazır. Farklı açılardn çekilmiş resimleri. Nasıl harika görünüyor değilmi. Çok güzel çocuk yeleği, örgü çocuk elbisesi ya da örgü çocuk panco modeli olur.

 

Kaynak:http://www.bianzhirensheng.com/a/23503.html

 

Bir cevap yazın