Sevgililer Gününe Özel Top Çiçek Yapılışı

Sevgililer günü yaklaşıyor. El yapımı hediyeler arıyorsanız güzel bir çalışma hazırladık. Adım adım nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız. Aynı teknikle farklı çalışmalar da yapabilirsiniz. Diğer özel günler içinde bu çalışmayı çeşitlendirebilirsiniz. Anneler günü için, öğretmenler günü için de yapabilirsiniz. Sevgililer günü için çok özel kokulu taş modelleri yapabilirsiniz. Sizin ve sevdiğinizin isimlerinden oluşan modeller, kokulu taş çerçeve modelleri yapabilirsiniz.  Çok güzel buzdolabı süsleri yapabilirsiniz. Mesela quilling kalp magnet yapabilirsiniz. Örgü kalp modelleri yapabilirsiniz. Duvarlarınızı , evinizi renklendirecek çalışmalar.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Sevgililer Gününe Özel Top Çiçek Nasıl Yapılır?

Nasıl yapıldığını sizlere resimli olarak vereceğiz. Resimleri takip ederek nasıl yapıldığına ulaşabilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Malzemeler

  • Strafor top
  • Strafor kalp
  • Ahşap çubuklar
  • Çiçek teli
  • Makas
  • Geniş kurdele

Geniş kurdeleyi resimdeki gibi keselim. Ve kestiğimiz parçayı ortadan ikiye katlayalım ve tel ile tutturalım.

Ahşap çubukları strafor kalplerin üzerine geçirelim.

Şimdi hazırladığımız bu parçaları starafor topun üzerine boşluk kalmayacak şekilde yerleştirelim. Kurdeleleri tel ile ortadan ikiye katlamıştık. Tellerden strafora takıyoruz. Güzel bir saksı içine yerleştiriyoruz. Ve top çiçek modelimiz hazır. Süper oldu.

Aynı teknikle farklı çalışmalar da yapabilirsiniz. Yeni yıl için güzel bir çalışma yapabilirsiniz. Kalp yerine farklı bir ürün kullanabilirsiniz. Sizlere fikir verecek birkaç örnek.

 

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Bir cevap yazın