Sepet Örgü Modeli Dikişsiz Boyunluk Yapımı

Şapka modelleri, atkı modelleri, parmaksız eldiven modellerinde kullanacağınız kolay ve şık bir model. Yapılışını sizlere hem anlatımlı hemde videolu olarak verdik. Videolardan takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz. Farklı birçok şiş örgü modellerinde de kullanabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Sepet Örgü Modeli Dikişsiz Boyunluk Nasıl Örülür?

Daha önce sizlere şiş örgü sihirli halka yapımını göstermiştik. Aynı teknikle dikişsiz boyunluk yapımı anlatıyoruz bu modelde. Yapılışı hazır örgü modeli, sepet örgü modeli diyebilirsiniz. Penye ipten örgü modellerinde çanta yapımı olarak da kullanabilirsiniz bu güzel modeli.

İstediğiniz uzunlukta şişe ilmek atarak başlıyorsunuz. Yuvarlak şekilde örmeye ilk turdan başlıyoruz. İlk sırayı düz olarak örüyoruz. 2. tura geçtiğimizde 2 ilmek düz olarak örüyoruz. 2.ve 3. ilmeğin arasından ilmek alıp sol şişe takıyoruz. Ve düz olarak örüyoruz. Sıra sonuna 2 ilmek düz ör, 2 ve 3. ilmeğin arasından ilmek al düz olarak ör olarak devam ediyoruz. Artırma işlemini bu şekilde görmüş olduk.

Modeli yaparken 3 ilmeği birlikte örelim ilmekleri şişten çıkartmadan şişe 1 kez ip dolayıp aynı ilmekleri 1 kez daha örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettirelim. Yani 3 ilmek keserken 3 ilmek artırma yapıyoruz. Arka sırada ilk ilmeği örmeden şişe alalım. 2 ve 3. ilmeği ters olarak örelim. Daha sonra 5. ilmeği ters örelim. Sonra önündeki 4. ilmeği ters olarak örelim. Ve şişten çıkartalım. 1 ilmeği tekrar ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

Şimdi iki farklı şekilde nasıl yapıldığına dair videomuzu izleyelim. Kendinize kolay gelen modeli tercih ederek zevkinize göre istediğiniz renklerde örebilirsiniz.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

 

 

Bir cevap yazın