Saten Kurdeleden Kolay Çiçek Yapımı

Birçok süslemenizde kullanacağınız güzel bir kurdeleden çiçek yapımı. Hediye paketi süslemelerinde, dış kapı süslemelerinde, battaniye süslemelerinde ve birçok alanda. Sizlere kurdeleden çiçek yapımı ile ilgili birçok paylaşımda bulunduk. Kurdele süsleme tekniklerini saç bandı yapımında da kullanabilirsiniz. Sizlere kumaştan çiçek yapımını aşamalı olarak resimli anlatacağız. Artık sizde kendi süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Örgü süsleme sanatında kullanabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Kurdeleden Kolay Çiçek Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 1.5 cm genişliğinde kurdele
  • 0,7 cm genişliğinde kurdele
  • Karton
  • Tutkal
  • Boncuk
  • İp
  • İğne

Öncelikle karton üzerine resimdeki gibi 3 yıldız çizelim. Daha sonra yıldızın orta noktasından bir delik açalım.

Kurdelemizi alalım ve her bir kenarına sararak döngü oluşturalım.

Aynı işlemi tekrar ederek tüm köşelerden bir döngü daha oluşturalım.

 

 

 

Yıldızın orta noktasından iğne geçirip dikelim. Bu sayede döngüler dağılmayacaktır.

Ve kartonu içinden çıkartalım.

Aynı şekilde 2 yıldız daha yapalım.

Bu yaptığımız 3 yıldızı üst üste koyalım ve içine inci veya boncukla süsleyelim.

Tüm yapmamız gereken işlem bu kadar. Artık evinizde süslemeleriniz için kolayca kurdele çiçekler yapabilirsiniz. Hediye paketleri üzerinde kullanmak içinde çok güzel bir fikir. Sizde yaptığınız çalışmaları bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın