Şapkalı örgü hırka yapılışı reglan kollu

Bebe yünü kullanılarak  2 kat iple yapılan  5 numara şiş ile örülen örgü erkek Çocuk Hırka modeli videolu anlatımı gayet açıklayıcı bir şekilde yapılmış.

Örgüden Reglan Kol çocuk Ceketi için Ön 28 ilmek ile başlıyoruz ve Ön kısmını  4 numara şiş ile örüyoruz

Hırka arkası için 5 Reglan Kol Hırka Ön parçası için 4 numara şiş kullanılmış.

Reglan Kollu Hırka Modelleri kullanışlı olduğu kadar Reglan Kol Tekniği aynı zamanda Örgü Reglan Kol Elbise Modelleri, Örgü Reglan Kol Bebek Hırka, Reglan Kol Örgü Kazak ve Yeleklerde de gayet güzel bir şekilde uygulanabiliyor.

Reglan Kol Hırka kol 32 ilmek ile başlanır gizli artırma ile 44 ilmek oluncaya kadar 5 petek modeli oluncaya kadar Örülür.

Örgü Reglan kol kesimi Ön parçaya bakan kısımda 16 Arka kısma bakan parçada 17 cm olarak yapılır.Kolay Reglan Kol Yapımı detayları ile altta izleyebilirsiniz.

Bugün bu 2. Bebek Hırka Modeli anlatımı bir düğer Örgü Hırka yapımı  örgü erkek kazak yapılışı yapılışı burada ki gibi Türkçe videolu açıklamalı.Buradaki modeldeki Hırka Açıklamalı Tığ ve Şişle yapılan Hırka Modeli şeklindedir.

Örgü Yelek Modeli Yetişkinler için Yeleklerde, yelek modelleri için ,Battaniye örneği olarak her türlü Tığ işleri için kullanılır bir örnek olan 3 Fıstıklı Yelek Modeline buradan bakabilirsiniz.