Sağlı Sollu Küçük Kareler Örgü Modeli Yapımı

Sağlı sollu küçük kareler örgü modeli yapımı anlatımını sunacağız sizlere. Resimli anlatımlı örgü modelini adım adım resimleri ile anlatımını bulacağınız yazımızda. Çok güzel battaniye örgü modelinin yapımı öğretimi olacak. Tam anlatımıyla Tığ örgü modeli yapımı ile ilgili bilginiz olmasa bile kolayca yapabileceğiniz bir model. Alize Diva ile örülmüş buradaki örneğimiz. İstediğiniz modelinize uygun örgü ipi kullanarak yapabilirsiniz.

1.sıra; 8+1 zincir çekiyoruz.

2.sıra ; Resimdeki gibi 7.zincir üzerine 3 trabzan yapıyoruz. Sonra Siyah ile gösterilen yere 3 trabzan yapıyoruz. Araya zincir çekmeden 7 zincir atıyoruz. 8. zincir üstüne aynı işlemleri tekrar ediyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz.

3.sıra : İki renkli yapacaksanız burada renk değiştirmeniz gerekiyor. Sıra başına ipimizi sabitliyoruz. 9 zincir çekip iki yaprağın arasına trabzan ile batıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar ediyoruz.

4.sıra : 3 zincir çekip dönüyoruz. Fotoğrafta gördüğünüz gibi hemen zincirin yanına 3 trabzan yapıyoruz. Arada hiç zincir çekmeden diğer yuvaya atlıyouz ve 1.turda yaptığımız işlemleri yapıyoruz.

5.sıra : Renk değiştirip tekrar 9. zincirle yuvalar yapıyoruz.

Modelin yapımı anlatımı burada sona eriyor. Çok  kolay tığ örgü karecikler modeli yapımı anlatımını okudunuz. Sizler için farklı renkleri ile olan örneklerini de göstermek istiyorum.

 

 

Kaynak : http://www.mypicot.com/0028.html

 

 

Bir cevap yazın