Resimli Motif Battaniye Yapılışı videolu

Küçük motifleri birleştirerek yapılan motifli battaniye modeli ni anlatacağız. Daha önce gül resimli motif battaniye yapılışını anlatmıştık. Şimdi Süper Mario resimli battaniye yapılışını anlatacağız. Motiflerin yapılışlarından bahsedeceğiz. Bu yeni model Örgü battaniyeyi yapmak için koton ip ve 3 ya da 3.5 numara tığ kullanıyoruz. Hangisi varsa elinizde olur. Kolay motif battaniye yapılışı da diyebiliriz bu tarife videolu anlatımda adım adım gösteriliyor.

Resimli Balık Motif Battaniye Yapılışı

Resimli motif battaniyeler yapması eğlenceli kolay örgü battaniye modelleridir. Farklı modellerini buldukça sizlerle paylaşıyoruz motif battaniye yapılışlarını. Erkek çocukları ve kız çocukları için farklı şablonlar kullanılarak resimli motif battaniye yapılabilir. Resimli motif battaniye motiflerini küçük tutarak resimli motif bebek battaniyesi örgü modeli de yapabiliriz. Burada önemli olan örgü modeli şablonu gerisi çok kolay.

 

İlk motifimize sihirli halka yaparak başlıyoruz.  ilmeği sabitleyip 3 zincir çekip yukarı çıkıyoruz ve 2 li trabzanları zincir çekmeden yapmaya başlıyoruz. Şablonu da olduğu gibi resimli motif battaniyenin motifi ile başlıyoruz.

2. sıranın şablonu aşağıda resimde görülüyor. Videolu anlatımda yapılışlarını gösteriyor.

 

 

Motifin devamını ve battaniye motiflerinin birleşimini videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Balık resimli motif battaniye yapılışı videolu anlatımı :

1.bölüm

 

2.bölüm :

3.bölüm :

 

4.bölüm :

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

 

 

Bir cevap yazın