Renkli Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Renkli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Ziyaretcilerimize merhaba. Güzel bir bebek battaniyesi yapımı ile buradayız. Sizler için beğendiğimiz modelleri, hobileri, kendin yap projelerini  paylaşıyoruz. Daha önce sizlere birçok bebek battaniyesi modeli paylaştık. Bunlardan bazıları tığ işi tatlı bebek battaniyesi ve renkli bebek battaniyesi. Yapımlarını sitemizi inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Yapacağımız bu bebek battaniyesinin kenarlarına tığ işi pon pon kenar modelini kullanabilirsiniz. Açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Tığ İşi Renkli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

 

 

5 renkli iple örüyoruz. İplerimiz yün ağırlıklı. Tığımız 3.5 numara.

 

1.tur : İlk olarak öreceğimiz boyutta zincir sayısı çekiyoruz. İlk rengimizle zincir çektikten sonra artı olarak 3 zincir çekip hemen yanındaki ilmeğe ikili trabzan yapıyoruz. Daha sonra zincir çekmeden yaptığımız trabzanın yanına bir trabzan daha yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz ve 4. zincir üzerine 8 trabzan yapıyoruz. Daha sonra 3 zincir çekip 4. zincir üzerine 3 ve yanındaki iki ilmeğe sırası ile trabzan yapıyoruz. Şimdi bu sekizli trabzan ve üçlü trabzan yaptığımız kısımları sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

2.tur : Bu turda sıra başında 3 sık iğne yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz bir önceki turda yaptığımız 8 trabzanın 4 ve 5. nin üzerine sık iğne yapıyoruz. Tekrar 3 zincir çekiyoruz ve yine bir önceki turda yaptığımız 3 trabzan üzerine sık iğne yapıyoruz. Ve bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

3.tur : 1.turu tekrar ediyoruz.

Battaniyenin diyagramı aşağıdaki gibidir. Renk tekrarlarını istediğiniz gibi yapabilirsiniz. İsterseniz ikili tekrar isterseniz üçlü tekrarlarla yapabilirsiniz.

 

Battaniyemizin modeli bu bir ve ikinci turları tekrar ederek devam ediyor.

 

 

 

Aşağıda bu modelle yapılmış farklı renklerde bebek battaniyelerini göreceksiniz. Beğendiğiniz renk kombinasyonunu uygulayabilirsiniz. Ben en çok üstte paylaştığımız renk kombinasyonunu beğendim. Sizler kendi renk şeklinizi de oluşturabilirsiniz. Huzur dolu günler dilerim arkadaşlar.

Bir cevap yazın