Popcorn Kare Motifli Kırlent Nasıl Yapılır?

Popcorn Kare Motifli Kırlent Nasıl Yapılır?

Hem kırlent modeli , hem bebek battaniyesi, koltuk şalı modeli ve diğer örgü modellerinde de kullanacağınız güzel bir modelden bahsedeceğim. Benzer modelleri sitemizde bulabilirsiniz. nako saten i beğeniyorum kare motiflerde. Cotton bir ip yani pamuklu ip tercih edin örerken.

Popcorn Kare Motifli Kırlent Yapılışı

Malzemeler

  • Renkli keten iplikler ( pamuklu iplikler, yünlü ipliklerle de örebilirsiniz)
  • 3 mm tığ
  • Makas

Sihirli halka içine 16 trabzan yapalım.

Herhangi bir trabzan üzerine ipi sabitleyelim. 3 zincir çekip aynı yere yanına trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. 2 zincir çekip aynı yere 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Hiç zincir çekmeden 1 trabzan atlayıp aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Herhangi bir yuva içine ipi sabitleyelim. 3 zincir çekip yanına 4 trabzan yapalım. Tığı çıkartalım ve baştaki trabzana takıp sondaki trabzanın ilmeğini alarak içinden geçirerek örelim. Ve popcorn yapmış olalım. 1 zincir çekip trabzanların arasına batalım. Tekrar 1 zincir çekip yuvaya gelelim ve aynı işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

Yuvalardan birine ipi sabitleyelim. 3 zincir çekelim. Yanına 2 trabzan yapalım. Son ilmekler örülmeyecek. Diğer yuvaya geçip 3 trabzan daha yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekip popcorn üzerine trabzan ile batalım. 3 zincir çekip aynı işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

Şimdi aşağıda resimde gördüğünüz gibi iki yuva içerisine sık iğne yapalım. Sonrasında 6 zincir çekip sık iğne yapmaya devam edelim.

Bir önceki turda yaptığımız sık iğne ve yuva içerisine trabzan yapalım.

İpliğimizin rengini değiştirelim. Fotoğraftaki gibi yuvalar oluşturalım. Ve bir sonraki turda yuvalar içine trabzan yapalım.

İlk motifimiz bitti. İkinci motif bittiğinde isterseniz örerken , isterseniz karşılıklı sık iğne ile birleştirin. İki yöntemi de aşağıda fotoğraflarla göreceksiniz.

Nasıl oldu arkadaşlar. Güzel oldu öyle değil mi!

 

 

Bir cevap yazın