Popcorn Çiçek Motifi Battaniye Nasıl Yapılır?

Popcorn Çiçek Motifi Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Modelin sizlere şemasını vermek istiyorum. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Popcorn örgü modellerinde ince iplikler tercih edebilirsiniz. Popconların ağır olmaması için ince iplikler daha güzel duruyor.

1.tur : 6 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekerek bir üst tura geçelim. Yanına 4 trabzan daha yapalım. Ve bu trabzanların son ilmeklerini birlikte örelim. 1 zincir çekelim ve  5 trabzan yaparak 1 popcorn daha yapalım. Bu şekilde 8 popcorn yapacağız.

3.tur : 3 zincir ile bir üst tura geçelim. Ve ilk popcornun üzerine 1 popcorn daha yapalım. 1 zincir çekelim. Ve bir önceki turda çektiğimiz 1 zincir üzerine 1 popcorn daha yapalım. 16 tane popcornumuz olacak.

4. tur : 3 zincir çekelim. İlk yuvaya zincirin yanına 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Bir sonraki yuvaya 2 tekli trabzan , bir sonrakine 2 sık iğne yapalım. Bir sonraki yuvaya ise tekrar 2 tekli trabzan yapalım. Diğer yuvaya geldiğimizde köşe oluşturuyoruz. 3 trabzan, 2 zincir aynı yere 3 trabzan olacak şekilde. Bu işlemi 4 köşe olacak şekilde tekrar ediyoruz.

5.tur : Bu turu sık iğne yaparak örüyoruz. Köşelere geldiğimizde aynı yere 2 sık iğne 2 zincir 2 sık iğne yapıyoruz.

Ve battaniyeyi  istediğiniz turda renk değişikliği yaparak örebilirsiniz. Motifleri birbirine karşılıklı sık iğne ile birleştiriyoruz. Sonunda resimlerde de gördüğünüz bu harika pofuduk görünümlü şık bebek battaniyesi yapılışını öğrenmiş oluyorsunuz..

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

 

Bir cevap yazın