Popcorn Bebek Hırkası Yapılışı

Popcorn modelini tığ işi örgü modellerinde görmüştük daha önce ve sizlere 3 farklı tığ işi örgü modeli yapımı ismiyle , popcorn, nohut ve fıstık modelleri tığ ile nasıl örülür paylaşmıştık. Şimdiki modelimiz ise şiş ile popcorn deseni yapılışı anlatımını içeriyor. Gördüğünüz gibi çok şık duruyor.

Modelimiz bebek hırka örülüşü anlatımı ile sizlerle buluşmuş olsa da popcorn örgü modeli ile farklı örgü modelleri örebilirsiniz. Örgü yapılışı anlatımları ile sizlere sunduğumuz tüm tariflerde ilk amaç sizlerin beğenisine sunduğumuz örgü modellerini örebileceğiniz tüm ayrıntıları içeren tarifler paylaşmak.

Model yapımı oldukça kolay . Kaç yaş için örecekseniz örgü modelini sayılarını ayarlamanız ve popcorn desenlerini tam olarak nereye yerleştireceğiniz önemli bunları da ayarlarsanız tamamdır.

Bebek hırka modeline uyumlu düğme kullanımında şıklığını arttırabilirsiniz. Dilediğiniz renk örebilirsiniz. Kullanacağınız ipin kalitesi de çok önemli hırka örmeye uyumlu bir ip kullanmalısınız. 4,5mm şiş ile örülmüş olan bu hırkaya , kalın bir ip kullanmalısınız. Şiş ile uyumlu kalınlıkta.

Ayrıca modeli gösteren bir ip olmalı tüylü , boncuklu , farklı süsleri olan ipler tercih etmezseniz iyi olur. Popcorn modelleri yeterince dikkat çekici ve şık duracaklar. Modelin örülüşünü ayrıntılı olarak anlatımını videolu anlatımda bulacaksınız. Buradan modelin yapımını öğrenip dilediğiniz renk , ip ve sayıları kullanarak her yaş için örebilirsiniz. Bu örnekte kullanılan malzemeler 5 adet düğme ile 1,5 yumak iplik. Şiş olarak 4,5 mm şiş ile örülmüştür.

Bu güzel hırka modeli anlatımı ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Şişler hazırsa başlayalım…

Popcorn hırka örülüşü , şiş örgü ile popcorn modeli yapımı anlatımı

Bir cevap yazın