Polar Kumaştan Çiçekli Yastık Dikilişi

Polar kumaş ile bir çok dekoratif dikiş yapabilirsiniz. Kırlent yastık tarzında yatak üstlerine konulan süslü güzel yastık modellerinden birini sizler de kolaylıkla yapabilirsiniz. Aslında çok da dikmeli bir iş değil polar çiçekli yastık yapılışı için kullanılan yöntem. Daha çok silikon ile yapıştırma çalışılıyor.

Bu güzel yastıkları ister sevdiklerinize armağan edin, isterseniz de çocuklarınızın yataklarında sergileyin. Yumuşak yapılı bir kumaş olduğu için aynı zamanda kalın, pofuduk yastıklar yapabilirsiniz. Sitemizde farklı şekillerde polar yastık modelleri de bulacaksınız. Yapmak istediğiniz model olursa fikir almak isterseniz her zaman yorumlara sorularınızı ve görüşlerinizi bırakabilirsiniz. Çok kısa süre içinde yanıt alırsınız.

Polar yastık ölçüleri ne kadar olmasını istiyorsanız o büyüklükte bir daire kesin kumaşınızdan , ve kenarını dikin ama içine elyaf doldurabileceğiniz yani elinizin sığacağı kadar boşluk bırakmayı unutmayın.

Yeşil renkli polar kumaştan yapraklar kesin , her parçadan iki adet kesince tek yaprak oluşacak ona göre kaç adet görünmesini istiyorsanız iki katı kadar kesmeniz gerekir. Böyle kesimleri yapmak için kumaşı ikiye katlamak daha düzgün şekiller elde etmenizi sağlar. Üst üste dikilecek iki parçayı katlanmış kumaştan kesmek yapacağınız işi kolaylaştırır .

Yapraklara resimdeki gibi dikiş ile damar görüntüsü verebilirsiniz. Yaprakları yastığa dikeceğiz.

İşte bu şekilde yaprakları yastığa dikiyoruz ve bu güzel görüntüyü elde ediyoruz. Her şey yeni başlıyor. Bundan sonra yastık modeli oluşturmaya başlayacağız.

Polar kumaştan küçük yapraklar kesiyoruz ve ister tutkal ister kumaş yapıştırıcı ve isterseniz silikon ile yapıştırın.

Resimler burada size yol gösterici nitelikltedir.

Yastık çiçek şeklini alana kadar kestiğimiz çiçek yapraklarını yapıştırın. ortasına bir daire çizin yastığın ve o daireyi dalıp da kapatmamak için boş bırakmaya özen gösterin. O boşluğa tohum olması için sarı polardan parçalar kesiyoruz. Kenarındaki o dalgalanmayı kesilen makas veriyor , iz çıkaran makaslar var. Onları kırtasiyelerden bulabilirsiniz. Ya da hobi malzemeleri satan yerlerden alabilirsiniz.

İşte yastık oldu. Muhteşem görüntüsü ile bu güzel kocaman çiçek polar yastık modelini sizlere sunuyoruz. Ortasına tohum görüntüsü için bu şekilde uğraşmak zorunda değilsiniz, pul  , taş , düğme gibi aksesuarları kullanarak tohum yapabilirsiniz. yada düz sarı kesip yapıştırın diyeceğim bu kadar uğraştıktan sonra olmaz kötü fikir … Yapmak isetyenelere kolay gelsin güzel uğraştırıı bayağı vakit alan ama eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir ev etkinliği.

 

 

Bir cevap yazın