Penye İpten Yıldız Modeli Çanta Yapılışı

Penye İpten Yıldız Modeli Cüzdan Yapımı

Aslında model grafik olarak verilmişti arkadaşlar. Ben sizler için yapılışını açıklamaya çalışacağım. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Ayın modelle penye ip çanta da yapabilirsiniz. Penye ip ile çanta yapmak için önyargılarınızı kaldırın yıldız modeli penye ipe çok yakışıyor ve orataya bu şık çanta çıkıyor.

1.tur : İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlıyorsunuz. Artı olarak 3 zincir çekip ilk çektiğimiz zincirden 4. zincir üzerine tekli  trabzan ile batıyoruz. Yanına 2 tekli trabzan daha yapıyoruz. Son ilmekleri birlikte örüyoruz. Daha sonra ilmeği uzun çekerek 1 trabzan yapıyoruz. Ve aynı yere batarak 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 4 zincir üzerine gelip aynı şeklide sıra sonuna kadar örmeye devam ediyoruz.

Modelin yapılış şeması aşağıdaki gibidir. Aslında yıldız lif modeli yapılışı gibi. Lif ören arkadaşlarımız bilirler. Daha önce sizlere yıldız lif modelinden şapka yapımı videolu olarak göstermiştik. Yapılışını oradan takip edebilirsiniz. Şemayı aşağıda veriyoruz.

 

Modeliniz bittiğinde beğendiğiniz bir cüzdan klipsine dikebilirsiniz.

Üzerini farklı aparatlar ile süsleyebilirsiniz. Çok güzel görünüyor. Cüzdanları sık iğne ile de örebilirsiniz. Sık iğne ile örülmüş bir modeli de aşağıda göreceksiniz.

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın