Penye ipten Paspas Yapılışı Anlatımı

Penye ipten Paspas Yapılışı Anlatımı

Ev dekorasyonunda penye ipten örgü modelleri sıkça yer almaya başladı. Penye ip sepet modelleri ev aksesuarı olarak evlerimizin her köşesinde kullanılıyor. Banyoda, mutfakta, bebek odalarında, kısacası her yerde. Penye ip paspas modelleri de aynı şekilde. Yine sıkça kullanılan modellerden birinin yapılışından bahsedeceğiz sizlere.

Şemalı olarak. Artık birçok yerde penye ipleri bulabilirsiniz. Paspas ve sepet için biraz daha yumuşak penye ipleri tercih ederseniz daha kolay bir şekilde örebilirsiniz. Kalın ipler örerken biraz kolu yoruyor. Ben şuan örgü puf yapıyorum. Biraz yoruyor. Ama çabuk ilerliyor. Zamandan dolayı ben pek öremiyorum. Birde 3 yaşında kızım var o ördürmüyor.   🙂

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Penye İpten Çiçek Paspas Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Penye ip
  • 10 mm tığ

Paspas modeli zor gibi görünse de ipi ve tığı elinize almanız yeterli. Grafiği takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Trabzan ( dolgu) yapmayı , zincir çekmeyi biliyorsanız işiniz kolay. Modelin grafiği aşağıdaki gibidir.

Penye ipten paspas modeli grafiği için tıklayınız :

penye ipten paspas yapımı grafiği

Yapılışı ise sihirli halka yapıp 4 zincir çekiyorsunuz. Yanına 2 trabzan yapıyorsunuz. Sonra 1 zincir çekip 2 trabzan yapıyorsunuz. Bu işlemi 6 kez daha tekrar ediyorsunuz.

2.tur : 5 zincir çekiyorsunuz. Yanından devam ederek 4 trabzan yapıyorsunuz. 2 zincir çekip 4 trabzan daha yapıyorsunuz. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam ediyorsunuz.

Yapılışı oldukça kolay. Bu aşamadan sonra grafikten takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Takıldığınız nokta olursa sorabilirsiniz. Nasıl görünüyor penye ipten paspas.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın